۲۸ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۵۷
کد خبرنگار: 2203
کد خبر: 83359356
۰ نفر
اطلاعات ۳۵۰ مسجد خراسان جنوبی در سامانه ثبت شد

بیرجند - ایرنا - مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی با اشاره به طرح «جهاد همبستگی ملی» برای کمک به ساخت واحدهای مسکونی در مناطق سیلزده کشور گفت: تاکنون اطلاعات بیش از ۳۵۰ مسجد استان در سامانه عمران اجتماعی ثبت شده است.

مهدی هنری روز سه شنبه در جمع خبرنگاران گفت: در طرح «جهاد همبستگی ملی» طبق برنامه ریزی انجام شده، بایستی هر مسجدی که قرار است یک خانه در مناطق سیلزده احداث کند اطلاعات مسجد در سامانه «عمران اجتماعی» ثبت شود.

وی با بیان اینکه تاکنون در سطح کشور اطلاعات بیش از سه هزار و ۱۰۰ مسجد در سامانه مذکور ثبت شده است اظهار داشت: از این تعداد ثبت شده یکهزار و ۶۰۰ واحد احداثی و مابقی واحد تعمیری است.

مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی عنوان کرد: برای واحدهایی که تکمیلی و مرمتی است هفت میلیون تومان و واحدهای احداثی ۲۵ میلیون تومان کمک در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به سامانه جمع آوری کمک‌ها برای طرح جهاد همبستگی ملی، گفت: کد دستوری #۱۱*۸۸۰* برای کمک به این طرح در نظر گرفته شده که از تمامی هم استانی‌های درخواست داریم با استفاده از این کد در این امر نیک و خداپسندانه شریک شوند.

هنری تصریح کرد: به زودی امکان انتخاب واحدها در سامانه توسط مساجد نیز فراهم خواهد شد.

وی گفت: سهم خراسان جنوبی از ۴۰ هزار پروژه سراسری در کشور ۷۵۰ پروژه بوده که ۵۰ درصد آورده آن از محل اعتبارات استانی تامین می‌شود و مابقی بر عهده سپاه است.

مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی افزود: برای احداث هر واحد مسکونی حدود ۵۰ میلیون تومان نیاز است که در هر مسجد استان برای جمع آوری ۳۰ میلیون تومان تعهد شده است.

۷۵۵۷* ۶۰۵۴

اخبار مرتبط