۲۸ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۵۱
کد خبرنگار: 1160
کد خبر: 83359348
۰ نفر
استاد بزرگ شطرنجباز گیلان عازم مسابقات قهرمانی غرب آسیا شد

رشت - ایرنا - امیررضا پوررمضانعلی استاد بزرگ شطرنج گیلان عازم مسابقات قهرمانی غرب آسیا شد.

رئیس هیات شطرنج استان عصر سه شنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تیم شطرنج آقایان و بانوان ایران عازم اردن شدند تا در رقابت‌های غرب آسیا حضور یابند که امیررضا پوررمضانعلی نیز با تیم ملی شطرنج آقایان عازم این مسابقات شدند.

کیومرث بیات افزود: احسان قائم مقامی و آرین غلامی دیگر اعضای تیم ملی شطرنج آقایان ایران را در رقابت‌های غرب آسیا تشکیل می دهند و همچنین سارا خادم الشریعه، مبینا علی نسب و آنوشا مهدیان نمایندگان شطرنج ایران در تیم ملی بانوان هستند که در این دوره از رقابت‌ها حضور می یابند.

وی بیان کرد: پوررمضانعلی شطرنجباز ملی پوش و شایسته استان گیلان که درجه استاد بزرگی دارد، به همراه سایر شطرنجبازان ایران باید از چهارشنبه ۲۹ خرداد ماه در رقابت‌های شطرنج قهرمانی غرب آسیا به مصاف حریفان خود برود.

وی اضافه کرد: رقابت‌های شطرنج قهرمانی غرب آسیا با حضور زبده ترین شطرنجبازان کشورهای این منطقه تا روز ششم تیرماه سال جاری در کشور اردن ادامه خواهد یافت که در نهایت نفرات قهرمان در بخش مردان و زنان، جواز حضور در مسابقات جام جهانی ۲۰۱۹ که در روسیه برگزار می‌شود را دریافت می‌کنند.

رئیس هیات شطرنج استان خاطرنشان کرد: تاکنون پرهام مقصودلو، سید محمدامین طباطبایی و علیرضا فیروزجا موفق به کسب سهمیه جام جهانی ۲۰۱۹ شده‌اند و امیدواریم که امیررضا پوررمضانعلی شطرنجباز شایسته گیلانی و سایر شطرنجبازان ایرانی حاضر در مسابقات غرب آسیا بدرخشند و جواز حضور در مسابقات جام جهانی روسیه را کسب کنند.

امیررضا پوررمضانعلی متولد سال ۱۳۷۱ و اهل شهرستان رشت است؛ این شطرنجباز تاکنون مقام‌های زیادی را کسب کرده که می‌توان به کسب مقام سوم دانشجویان جهان، مقام سوم جام ملت‌های آسیا، مقام سوم زیر ۱۸ سال آسیا، مقام دوم تیمی قهرمانی رده های سنی آسیا، قهرمانی باشگاه های آسیا به همراه تیم شطرنج سایپا، قهرمانی مسابقات جدول استادی مسکو روسیه و تفلیس گرجستان و قهرمانی ایران در رده های سنی زیر ۱۴ سال، زیر ۱۶ سال و زیر ۱۸ سال اشاره کرد.

۷۲۸۵/‏۲۰۰۷/‏

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =