۲۸ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۲۹
کد خبرنگار: 1208
کد خبر: 83359345
۰ نفر
«پلاتینی» بازداشت شد

تهران- ایرنا- «میشل پلاتینی» رئیس اسبق اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) به اتهام اهدای امتیاز میزبانی جام جهانی ۲۰۲۲ به قطر، بازداشت شد.

کاپیتان اسبق تیم ملی فرانسه امروز صبح در ادامه تحقیقات در خصوص فساد مرتبط با اعطای امتیاز میزبانی جام جهانی ۲۰۲۲ به قطر، توسط پلیس فرانسه دستگیر شد.

مرد ۶۳ ساله فرانسوی که از ژانویه سال ۲۰۰۷ ریاست یوفا را بر عهده داشت و پس از اینکه با محرومیت ۶ ساله از فعالیت های فوتبالی منع شد، در سال ۲۰۱۵ از سمت خود کناره گیری کرد. محرومیتی که بعدها و پس از ارجاع پرونده به دادگاه حکمیت ورزشی (کاس) به چهار سال کاهش یافت.

محرومیت مذکور مارس سال جاری به اتمام رسید، اما پلاتینی امروز برای بازپرسی و پاسخگویی به پاره ای از پرسش ها به اداره مبارزه با فساد فرانسه برده شد.

اعطای امتیاز جنجال برانگیز میزبانی جام جهانی ۲۰۲۲ به قطر همزمان با خبر میزبانی جام جهانی ۲۰۱۸ توسط روسیه، در سال ۲۰۱۰ اعلام شد.

پلاتینی در سال ۲۰۱۴ اذعان داشت که وی چند روز پیش از رای دادن به نفع قطر، با «محمد بن حمام» مقام فوتبالی اسبق و رسوا شده آسیایی ملاقات مخفیانه ای داشته است؛ بن حمام پس از برملا شدن اسنادی توسط روزنامه ساندی تایمز، مادام العمر از فعالیت فوتبالی محروم شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =