هزار میلیارد ریال اعتبار برای طرح های عمرانی اختصاص یافت

بندرعباس-ایرنا- مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید علوی بندرعباس گفت: یکهزار میلیارد ریال از محل اعتبارات شرکت عمران شهرهای جدید کشور برای اجرای طرح های عمرانی به منظور ارایه خدمات به ساکنان این شهر اختصاص یافت.

نستور درخشنده پور روز سه شنبه در نشست خبری افزود: این طرح ها شامل، احداث یک مسجد، ۲ باب مدرسه در مقاطع راهنمایی و دبستان، پاسگاه نیروی انتظامی، زمین ورزشی چمن مصنوعی و روباز، خانه بهداشت، ۶ ویلا باغ برای اِسکان گردشگران، پارک، آبنما و فروشگاه مواد غذایی و مورد نیاز ساکنان شهر جدید علوی است.

وی با اشاره به اینکه چشم انداز شهر جدید علوی ۱۰۰ هزار نفر جمعیت تا سال ۱۴۱۰ می‌باشد بیان داشت: هم‌اکنون حدود هزار نفر در ۳۵۰ واحد سکونت دارند و احداث ۱۰۰ واحد دیگر در حال تکمیل شدن است.

عضو هیات مدیره شرکت عمران شهر جدید علوی خاطر نشان کرد: فاصله شهر علوی با بندرعباس ۴۸ کیلومتر و با صنایع غرب استان ۱۵ کیلومتر است که به منظور دسترسی آسان و اتصال بلوار خلیج فارس به بزرگراه شهید رجایی، تونلی به طول ۱۹۱۰ متر با ۶۵ درصد و راه جاده ای به طول ۱۱ کیلومتر با ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی در حال احداث و تا سال ۹۹ به بهره برداری می رسد.

درخشنده پور ادامه داد: در حال حاضر هر متر زمین در شهر جدید علوی، از یک میلیون و ۳۰۰ هزار ریال و متراژ هر ساختمان مسکونی هم از ۲۸۰ متر به فروش می رسد.

وی عنوان کرد: شرکت عمران شهر جدید علوی در گفت و گو با پالایشگاه نفت بندرعباس، آلومینیوم هرمزگان و اداره بنادر استان است که بتواند وظیفه اصلی خود را به منظور سکونت کارکنان صنایع غرب در این شهر جدید انجام دهد.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید علوی اظهار داشت: این شهر جدید از سال ۱۳۷۰ و با تملک سه هزار هکتار زمین تاسیس شد و کار خود را آغاز کرد.

‏۶۰۴۸/‏۹۹۴۴

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =