۲۸ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۱۵
کد خبرنگار: 1287
کد خبر: 83359329
۰ نفر
۹۵ درصد فعالیت های بهزیستی به بخش خصوصی واگذار شد

شهرکرد- ایرنا- مدیرکل دفتر مدیریت عملکرد سازمان بهزیستی کشور با اشاره به فعالیت های گسترده این سازمان گفت: تاکنون اجرای ۹۵ درصد فعالیت های بهزیستی به بخش خصوصی واگذار شده است.

به گزارش ایرنا، کاظم نظم ده روز سه شنبه در آئین معارفه سرپرست اداره کل بهزیستی چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: هم اینک فعالیت‌های مراکز غیردولتی، توانمند سازی معلولان، تشکل‌های سازمانی و امور خیرین به بخش خصوصی واگذار شده است.

وی با تاکید بر توسعه کمی و کیفی خدمات بهزیستی به جامعه هدف افزود: شاخص اصلی فعالیت سازمان بهزیستی رضایت جامعه هدف است که البته هنوز با این امر فاصله زیاد وجود دارد.

نظم ده به شفافیت سازی، افزایش کیفیت و رفع گلوگاه‌های آسیب در جامعه هدف تاکید و تصریح کرد: بازنگری، بازبینی و اصلاح و تسهیل فرآیندها باید سرلوحه کار در سازمان بهزیستی کشور باشد.

مدیرکل پیشین بهزیستی چهارمحال و بختیاری نیز گفت: هم اینک ۹ هزار نفر در حوزه توانبخشی مستمری بگیر دائم بهزیستی هستند که این تعداد قبل از سال ۱۳۹۷ حدود ۵ هزار و ۴۰۰ نفر بود.

محمد میرزایی، به کسب رتبه‌های برتر در حوزه‌های پیشگیری از معلولیت از جمله تنبلی چشم و غربالگری شنوایی اشاره و تاکید کرد: در طرح پیشگیری تنبلی چشم ۹۸ درصد و غربالگری شنوایی ۹۲ درصد را زیرپوشش قرار دادیم که میانگین کشوری ۶۵ درصد است.

وی یادآور شد: چهارمحال و بختیاری در ساخت مسکن معلولان رتبه دوم کشور را کسب کرده است.

میرزایی تصریح کرد: هم اینک ۶۷ مرکز توانبخشی در چهارمحال و بختیاری فعالیت دارد که از این تعداد ۶۵ مرکز از سال ۱۳۹۳ به بعد احداث شده است.

سرپرست اداره کل بهزیستی چهارمحال و بختیاری نیز با اشاره به شناسایی ۳۲ هزار معلول در استان گفت: توانمند سازی جامعه هدف و رفع مشکلات از مهمترین مشکلات است.

معصومه محمدی تاکید کرد: نیازسنجی و خدمات دهی مناسب به جامعه هدف نیاز به مشارکت مردمی دارد.

به گزارش ایرنا، در این آئین از زحمات محمد میرزایی مدیرکل پیشین بهزیستی چهارمحال و بختیاری قدردانی و معصومه محمدی به عنوان سرپرست این اداره کل معرفی شد.

۷۳۶۰/‏۲۰۹۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =