۳۲۱ دستگاه ناوگان باری از خراسان جنوبی به بنادر جنوب اعزام شد

بیرجند- ایرنا- معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان جنوبی گفت: ۳۲۱ دستگاه ناوگان باری به تعداد ۶۵۲ سفر با همکاری دستگاه های اجرایی و همراهی انجمن های صنفی شرکت های حمل و نقل و رانندگان استان برای حمل کالاهای اساسی به بنادر جنوبی کشور اعزام شدند. 

به گزارش روز سه شنبه روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای خراسان جنوبی مهدی گرجی افزود: با توجه به اهمیت تخلیه هر چه سریعتر بنادر کشور و انتقال کالاها و اقلام مورد نیاز کشور به مقاصد این تعداد اعزام ناوگان باری از ابتدای اردیبهشت ماه تا ۲۵ خرداد ماه امسال انجام شده است.

وی اظهار داشت: سویا، دانه های روغنی، کنجاله، دام زنده، شکر و سایر اقلام از بنادر چابهار، امام خمینی (ره)، بندرعباس و بوشهر به استان های کشور از طریق حمل و نقل باری زمینی استان خراسان جنوبی ارسال شده است.

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان گفت: نظر به اهمیت تخلیه بنادر کشور و به منظور مساعدت با ناوگان باری و ترغیب رانندگان برای اعزام به بنادر، تخلیه و انتقال هرچه سریعتر کالا ها از بنادر جنوبی کشور موارد تشویقی در نظر گرفته شده است.

وی افزود: صدور حواله یک جفت لاستیک به ازای هر ۵ سرویس حمل بار از بنادر و اعمال افزایش ضریب ۳.۱ درصدی سهمیه سوخت از جمله موارد تشویقی برای ناوگان اعزامی به بنادر است.

گرجی ابراز امیدواری کرد؛ با همکاری و همراهی انجمن و تشکل های حمل و نقل استان اعم از شرکت ها و رانندگان شاهد هرچه سریعتر تخلیه بنادر و انتقال اقلام به مقاصد کشور باشیم بدون شک این اداره کل و تمامی مسئولان استان همکاری لازم را برای تحقق و پیشبرد اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی و رضایتمندی حداکثر مردم بکار خواهند برد.

۹۸۹۳* ۶۰۵۴