۲۸ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۲۶
کد خبرنگار: 2693
کد خبر: 83359313
۰ نفر
سند راهبردی رونق تولید اصناف رونمایی می شود

بندرعباس- ایرنا- رییس اتاق اصناف ایران با توجه به تاکید رهبر فرزانه انقلاب مبنی بر تعیین سالجاری به نام رونق تولید گفت: سند راهبردی رونق تولید اصناف در راستای تحقق این شعار روز شنبه یکم تیرماه همزمان با روز ملی اصناف در تهران رونمایی می شود.

سعید ممبینی روز سه شنبه در همایش تجلیل از برترین‌های اصناف هرمزگان در بندرعباس افزود: در سند رونق تولید اصناف به حوزه‌های مختلف واحدهای صنفی در زمینه تولید و توزیع جایگاه و ارزش قائل شده‌ایم.

وی بیان داشت: در گذشته به جایگاه واحدهای صنفی کمتر پرداخته شده و از تسهیلات و حمایت‌های پایین‌تری نیز برخوردار بودند که انتظار این است با اجرای این سند از این حوزه حمایت‌های بیشتری صورت گیرد.

رئیس اتاق اصناف ایران اظهار داشت: هم اکنون در حوزه تولید حدود ۶۶۰ هزار واحد صنفی فعال در کشور داریم که می‌توانند در ایجاد اشتغال اثربخش باشند.

ممبینی ادامه داد: در نظام توزیع نیز که حدود ۳ میلیون واحد صنفی کشور در این حوزه فعالیت دارند بدنبال این هستیم که با استفاده از خدمات الکترونیکی و فناوری اطلاعات، شفافیت هرچه بیشتر در این نظام ایجاد کنیم که تمام این امور مستلزم حمایت دولت، مجلس و قوه مققنه است.

وی ابراز داشت: در حوزه مشاغل خدمات فنی نیز روز شنبه یکم تیرماه تفاهم نامه اجرایی سه جانبه ای بین وزارت صنعت، معدن و تجارت، سازمان ملی استاندارد و اتاق اصناف ایران امضا می‌شود و مشاغلی که در اولویت هستند استانداردهایی برای آنها تعریف می‌شود تا امکان پایش و اندازه گیری کیفیت خدمات در آن وجود داشته باشد.

رئیس اتاق اصناف ایران همچنین با اشاره به اصلاح قانون اصناف نیز که به عنوان یک ضرورت در همایش تجلیل از اصناف هرمزگان مطرح شد، گفت: اگر بخواهیم از ظرفیت اصناف و بخش خصوصی همچون گذشته بهتر و بیشتر استفاده کنیم باید موانع و ایراداتی که در این قانون وجود دارد اصلاح شود.

ممبینی ادامه داد: بنابراین با تعاملات خوبی که با نمایندگان و هیأت رئیسه مجلس تشکیل شد، به این نتیجه رسیدیم که در واقع تغییرات و اصلاحات ضروری در قالب این طرح مطرح شود.

وی گفت: در این قانون تعداد هیأت مدیریه اتحادیه‌های صنفی، معذوریت ۲ دوره‌ای سازمان‌های صنفی، ترکیب ساختار کمیسیون نظارت و هیأت عالی نظارت، اصلاح قانون و آئین نامه شکل گیری و فعالیت فروشگاه‌های زنجیره‌ای و همکاری دستگاه نظامی و انتظامی در برخورد با تخلف‌های صنفی و واحدهای بدون پروانه کسب از مواردی است باید اصلاح شود.

وی اظهار امیدواری کرد که جامعه اصناف بتوانند در ایجاد اشتغال، توسعه فعالیت‌های اقتصادی و ایجاد امنیت و آرامش همچون گذشته به کشور کمک کنند.

اصناف ۱۰ هزار شهید تقدیم انقلاب کرده است

رئیس اتاق اصناف ایران با اشاره به نقش تاریخی اصناف در صحنه‌های انقلاب و دفاع مقدس گفت: اصناف بیش از ۱۰ هزار شهید تقدیم انقلاب کرده که این امر بیانگر تعهد این قشر است.

ممبینی ادامه داد: اصناف در طول این سال‌ها مسوولیت‌های اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی خود را به خوبی به جامعه اثبات کرده است و در کمک به رفع تنگناها و معیشت مردم نقش تعیین کننده‌ای داشته است.

وی بیان داشت: اتفاقاتی که در عرضه‌ی کالا می‌افتد می‌تواند دید جامعه را به اصناف و بازاریان بد کند که این مورد با همکاری این دستگاه به خوبی اداره شده است.

این مسؤول با اشاره به اینکه اگر بحث تأمین کالا به خوبی انجام نشود، توزیع صورت نمی‌گیرد، گفت: شفاف سازی در حوزه‌ی توزیع موجب رساندن کالایی بهتر به دست مصرف کننده است.

در پایان این همایش از برترین‌های اصناف هرمزگان تجلیل شد.

۷۱۹۵/۶۰۴۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =