۲۸ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۳۷
کد خبرنگار: 1254
کد خبر: 83359300
۰ نفر
معاون اول رئیس جمهوری به فیروزکوه سفر می کند

تهران- ایرنا- معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران از سفر اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری به شهرستان فیروزکوه طی هفته آینده به منظور افتتاح چند پروژه خدماتی، تولیدی و اقتصادی خبر داد.

به گزارش ایرنا، محمد تقی زاده ظهر سه شنبه پس از بازدید از منطقه گردشگری تنگه واشی در جمع خبرنگاران اظهارداشت: این پروژه ها در زمینه های اقتصادی، خدماتی و اجتماعی آماده بهره برداری شده است.

وی همچنین گفت: به منظور ایجاد اشتغال و تحقق رونق تولید، ایجاد و بهبود زیرساخت های مورد نیاز منطقه تنگه واشی با آغاز فصل گردشگر پذیر شهرستان فیروزکوه با فوریت در دستور کار قرار دارد.

تقی زاده افزود: این منطقه نیاز فوری به بهبود مسیرهای دسترسی، ایجاد پارکینگ با ظرفیت مورد نیاز و امکانات جانبی لازم دارد.

این مقام مسئول گفت: یکی از رویکردهای استانداری تهران برای اشتغالزایی و رونق تولید توجه به مناطق گردشگری و بوم گردی سطح استان بویژه روستاهاست که تنگه واشی از یکی از مهمترین آنها به شمار می آید زیرا گردشگران متعددی از سطح کشور دارد.

وی تصریح کرد: بهبود شرایط زیرساختی و امکانات این منطقه گامی موثر در تامین اوقات فراغت مردم و ایجاد اشتغال خواهد بود.

به گزارش ایرنا، منطقه گردشگری تنگه واشی یا آبشار ساواشی با جاذبه های طبیعی و تاریخی که ثبت ملی هم رسیده است در ۱۷ کیلومتری شهر فیروزکوه قرار دارد.

تقی زاده در ادامه تاکید کرد: رسیدگی و ایمن سازی مسیرهای بین شهری و روستایی فیروزکوه که خود، شهرستانی گردشگر پذیر به شمار می رود و از محورهای اصلی انتقال مسافران بی شمار به شمال کشور نیز محسوب می شود بسیار حائز اهمیت و با جدیت آغاز شده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران در ادامه با اشاره به تلاش ها برای تحقق رونق تولید گفت: در تلاش هستیم تا تمامی ظرفیت ها و امکانات استان برای این مهم به کار گرفته شود.

وی تشریح کرد: همه طرح ها و پروژه های کارآفرینی که ابتدا نیازمند تغییر کاربری باشند در کمیسیون ها و کارگروه های مربوطه در اولویت قرار گرفته اند و موانع اینچنینی را رفع می کنیم.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: موارد دیگر نیز در جلسات کارگروه رفع موانع تولید به صورت دو هفته یکبار به ریاست استاندار تهران و با حضور نماینده سازمان ها و دستگاه های متولی با نگاه مثبت بررسی می شود و حدالامکان موانع را برطرف می کنیم.

تقی زاده اظهارداشت: امکانات دیگری نیز در اختیار کارآفرینان قرار می گیرد که تسهیلات منابع بانکی و ارزش افزوده استان بویژه برای اشتغالزایی روستایی از جمله آنهاست.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران پیش بینی کرد که با توجه به اقدامات و دستورالعمل های موجود در سال جاری پیشرفت چشمگیری در حوزه اشتغالزایی و تحقق رونق تولید نسبت به سال های گذشته را شاهد باشیم.

به گزارش ایرنا، معاون استاندار به همراه مدیران کل امور روستایی و شوراهای استانداری و نیز راهداری استان تهران به منظور بازدید از جاده های فیروزکوه - تهران و برخی واحدهای تولیدی و گردشگری به فیروزکوه سفر کردند.

فیروزکوه دارای دو بخش مرکزی و ارجمند با جمعیتی افزون بر ۳۳ هزار نفر در ۱۲۰ کیلومتری شمال شرقی پایتخت واقع شده است.
تهرام / ۱۰۰۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =