۲۸ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۳۰
کد خبرنگار: 2203
کد خبر: 83359284
۰ نفر
طرح تابستانه امداد و نجات هلال احمر اجرا می شود

بیرجند - ایرنا - معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: طرح تابستانه امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان همزمان با سراسر کشور از ۳۱ خردادماه جاری آغاز و به مدت ۹۴ روز ادامه می یابد.

حمزه اسعدزاده روز سه شنبه در جمع خبرنگاران افزود: در راستای اجرای این طرح ۲۳ پایگاه ثابت و پنج پایگاه موقت در محورهای مواصلاتی و حادثه خیز استان مستقر می‌شوند.

وی ادامه داد: در این طرح ۴۶ خودرو آمبولانس و خودرو نجات به صورت شبانه روزی در آمادگی کامل خواهند بود و همچنین ۱۴۰ نجاتگر در این طرح همکاری خواهند داشت.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی اظهار داشت: تیم امداد و نجات هوایی استان هم آماده پوشش امدادی حوادث طبیعی و غیرمترقبه است.

وی در ادامه با اشاره به اجرای طرح تابستانه پارسال یادآور شد: در این مدت ۲۸۴ مورد حادثه در محورهای استان رخ داد که ۸۹۷ نیز دچار حادثه شدند که ۲۳۲ مورد توسط نیروهای هلال احمر استان نجات یافتند.

اسعدزاده به اسکان اضطراری ۵۰ نفر در حوادث جاده‌ای استان اشاره کرد و گفت: همچنین ۶۹ مورد عملیات رهاسازی در تابستان سال گذشته توسط نیروهای هلال احمر استان انجام شد.

وی بیان کرد: برای امدادرسانی به حوادث تابستان سال گذشته ۹۴۶ نفر نجاتگر در قالب ۳۹۵ تیم به محل حوادث اعزام شده اند.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی اظهار داشت: در این حوادث ۳۹۵ خودروی امدادی به کارگیری شد و بیشترین حوادث به ترتیب در شهرستان‌های قاین، طبس و نهبندان رخ داده است.

۷۵۵۷ * ۶۰۵۴

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =