۲۶ هزار میلیارد ریال برای اشتغال مددجویان بهزیستی اختصاص یافت

شهرکرد- ایرنا - معاون امور مشارکت های مردمی، موسسات غیردولتی و امور مجلس سازمان بهزیستی کشور از اختصاص ۲۶ هزار میلیارد ریال اعتبار در قالب تسهیلات اشتغالزا برای مددجویان تحت پوشش این سازمان خبر داد.

به گزارش ایرنا، ذوالفقار یزدانهمر روز سه شنبه در آیین معارفه سرپرست بهزیستی چهارمحال و بختیاری افزود: این تسهیلات در قالب تسهیلات اشتغالزا و تسهبلات قرص الحسنه بلند مدت به جامعه هدف پرداخت می شود.
وی همچنین از پرداخت ۹۱ میلیارد ریال اعتبار در قالب سهم ۲۴ درصدی کارفرما و تثبیت اشتغال به کارفرمایی های که از جامعه هدف بهزیستی استفاده کنند در طول سال خبر داد.
معاون سازمان بهزیستی بر حضور و مشارکت خیران اقتصادی، و کارآفرینان خیر در افزایش مشارکت برای اشتغال جامعه هدف بهزیستی تاکید کرد و گفت: در استان چهارمحال و بختیاری ۵ هزار و ۳۶۶ نفر تحت پوشش پشت نوبت اشتغال هستند که رفع این مشکل همت جهادی را می طلبد.
یزدانهمر در ادامه با اشاره به مشکل مسکن و اشتغال به عنوان مهمترین دغدغه جامعه هدف افزود: هم اکنون ۱۱۳ هزار خانوار پشت نوبت دریافت تسهیلات مسکن هستند.
وی گفت: هم اکنون ساخت ۵۰ هزار و ۴۰۰ واحد مسکونی در دست اجراست که از این تعداد ۶ هزار و ۶۴۱ واحد در بحث مسکن دو معلولیت هستند که در بخش مسکن خانوارهای دارای ۲ معلول حدود ۳۰۰ میلیون ریال تسهیلات بلاعوض و تسهیلات ارزان قیمت پرداخت می شود.
به گفته وی، این سازمان در حوزه ساخت مسکن برای سیلزدگان و مسکن دو معلولان با همکاری قرارگاه محرومیت زدایی ۵ هزار و ۲۵۲ مسکن را در دست اجرا دارد.
وی از احداث ۶ هزار مسکن با همکاری بسیج سازندگی و ۳ هزار مسکن نیز برای سیلزدگان خبر داد و گفت: ۶ هزار واحد مسکن برای نیازمندان و جامعه هدف، با امضای تفاهمنامه با قرارگاه سازندگی ایجاد و احداث می شود.
معاون سازمان بهزیستی در ادامه بر نهادینه کردن بحث خیران و نهادهای عمومی برای رفع مشکلات جامعه هدف تاکید کرد و گفت: رویکرد مدیریت در بهزیستی مدیریت مشارکت مبتنی بر مردم است.

به گزارش ایرنا، با حضور معاون مشارکتی مردمی و مدیرکل دفتر مدیریت عملکرد بازرسی سازمان بهزیستی کشور معصومه محمدی به عنوان سرپرست بهزیستی چهارمحال و بختیاری معرفی شد.

۷۳۶۰ / ‏۲۰۹۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =