۲۸ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۵۳
کد خبرنگار: 1043
کد خبر: 83359253
۰ نفر
ریزش مغازه قدیمی در جنوب تهران ۲ مصدوم داشت

تهران- ایرنا- ریزش یک مغازه قدیمی در شهرری موجب شد تا ۲ نفر زیر آوار بمانند ولی با تلاش ماموران ‌آتش نشانی این دو نفر زنده ولی مصدوم از زیر آوار خارج شدند.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران روز سه شنبه در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: ساعت ۱۲ و ۶ دقیقه امروز حادثه آوار در یک مغازه قدیمی در میدان شهرری به سامانه ۱۲۵ اعلام که بلافاصله مأموران ۲ ایستگاه آتش نشانی به محل حادثه اعزام شدند.

سید جلال ملکی افزود: در یک مغازه قدیمی یک طبقه که سقف‌های قدیمی داشت و محل فروش ظروف بود بدلیل فرسوده بودن این بنا دچار ریزش شد و ۲ نفر زیرآوار گرفتار شدند.

وی ادامه داد: در زمان حضور آتش نشانان یکی از افراد از زیرآوار توسط شهروندان در حال انتقال به بیرون بود که آتش نشانان این فرد را به بیرون منتقل کردند و پس از دقایقی تلاش نفر دوم نیز از زیرآوار خارج شد.

به گفته ملکی، افراد ۲ مرد ۲۵ و ۵۵ ساله بودند که زنده اما مصدوم تحویل عوامل اورژانس شد.

وی به شهروندان توصیه کرد که همواره حوادث آوار بر اثر گودبرداری روی نمی‌دهد بلکه بنای قدیمی و فرسوده نیز می‌تواند موجب به وقوع پیوستن حوادث آوار باشد به همین منظور به شهروندان و مالکان ساختمان‌های قدیمی توصیه می‌کنیم نسبت به مقاوم سازی و بازسازی ساختمان‌های تجاری و مسکونی که عمدتاً در جنوب و مرکز تهران وجود دارند اقدام کنند.

تهرام/‏۷۲۴۳ / /‏۱۳۴۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =