۲۸ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۰۸
کد خبرنگار: 2237
کد خبر: 83359252
۰ نفر
شش هزار و ۲۰۰   مشترک در گیلان  از نعمت گاز بهره مند شدند

رشت- ایرنا -  مدیرعامل شرکت گاز گیلان  از بهره مندی شش هزار و ۲۰۰ مشترک از نعمت گاز در استان  طی بهار امسال  خبر داد.

حسین اکبر روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با ۶۵ کیلومتر عملیات شبکه گذاری از سوی شرکت گاز در استان طی بهار امسال؛ شش هزار و ۲۰۰ مشترک از نعمت گاز بهره مند شدند.

وی تصریح کرد: با عملیات شبکه گذاری این ۶۵ کیلومتر، مجموع طول شبکه و خط تغذیه گاز در استان به بیش از ۲۰ هزار و ۶۰۰ کیلومتر رسید.

وی ادامه داد: همچنین این شرکت در سال جاری بالغ بر دو هزار و ۷۰۰ انشعاب گاز در استان نصب کرد که با احتساب آن مجموع انشعابات گاز در استان به ۵۸۴ هزار و ۶۰۰ عدد افزایش یافته است.

اکبر با یاد آوری جذب بالغ بر شش هزار و ۲۰۰ مشترک جدید در سال جاری بیان کرد: هم اکنون ۹۸ درصد خانوارهای شهری و روستایی استان از نعمت گاز بهره مند می‌باشند و با جذب این تعداد مشترک، مجموع مشترکان گاز در گیلان به یک میلیون و ۶۵ هزار مشترک افزایش یافته است.

وی نقش گاز را درجهت تقویت و توسعه اقتصاد استان حیاتی برشمرد و گفت: این شرکت علاوه بر گازرسانی به مشترکان خانگی، در سال جاری به ۳۴ واحد صنعتی و ۹۲۸ واحد تجاری نیز گازرسانی نموده و نقش مهمی در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی و رونق تولید ایفا می‌کند.

وی افزود: با اجرای عملیات گازرسانی در سال جاری، هم اکنون در استان گیلان پنج هزار و ۵۹۵ واحد صنعتی، ۷۵ هزار و ۱۳۸ واحد تجاری و ۹۶ جایگاه سی ان جی برخوردار از گاز طبیعی می‌باشند.

مدیرعامل شرکت گاز گیلان به میزان مصرف گاز در استان نیز اشاره و بیان کرد: در بهار امسال؛ در مجموع بیش از ۱.۵ میلیارد مترمکعب گاز در حوزه‌های مختلف مصرف شده است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته چهار درصد رشد داشته و این افزایش با توجه به جذب بیش از ۴۰ هزار مشترک در یک سال گذشته از روندی منطقی برخوردار است.

اکبر اظهار داشت: این شرکت هم اکنون به پایان عملیات توسعه گازرسانی در استان نزدیک شده و همراستا با سیاست‌های شرکت ملی گاز در راستای کیفی سازی خدمات، اقدامات مناسبی از قبیل پروژه قرائت و چاپ همزمان صورتحساب، GIS، طرح سفیران انرژی، بهینه سازی مصرف سوخت گرمکن های ایستگاه‌های تقلیل فشار گاز، مرکز پیام و امداد متمرکز، ایجاد شبکه پرسرعت مخابراتی در ادارات گاز استان، سامانه مکانیزه رسیدگی به شکایات، نرم افزار موبایلی خدمات الکترونیک گاز و..... را در جهت افزایش رضایتمندی مردم و مشترکین گرامی به انجام رسانده است.

وی خاطر نشان کرد: این اقدامات کیفی در کنار اجرای موفق گازرسانی در سراسر استان سبب شده تا شرکت گاز استان گیلان در سال گذشته موفقیت‌های بزرگی از جمله تندیس بلورین سرآمدی و بهبود مستمر شرکت ملی گاز، دستگاه برگزیده در جشنواره شهید رجایی، نشان زرین مسئولیت‌های اجتماعی، مقام دوم در زمینه صیانت از حقوق شهروندی و رتبه دوم سلامت اداری در میان شرکت‌های گاز استانی را به دست آورد.

هم اکنون در استان گیلان پنج هزار و ۵۹۵ واحد صنعتی، ۷۵ هزار و ۱۳۸ واحد تجاری و ۹۶ جایگاه سی ان جی برخوردار از گاز طبیعی می‌باشند.

۷۲۹۶ /‏۶۰۳۰

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =