مشکلات شهرک گلخانه ای امان آباد اراک با همکاری مسئولان و تولیدکنندگان رفع  شده است

اراک - ایرنا - استاندار مرکزی گفت: مشکلات واحدهای تولیدی شهرک گلخانه ای امان آباد اراک با همکاری و تلاش مسئولان و تولیدکنندگان رفع شده است و تسهیل در امور این بخش از راهبردهایی است که با جدیت دنبال می شود.

به گزارش ایرنا، سید «علی آقازاده» روز سه شنبه در نشست بررسی مشکلات گلخانه داران شهرک گلخانه‌ای امان آباد شهرستان اراک، افزود: مشکلات آب، برق و تسهیلات بانکی گلخانه داران این شهرک با تلاش و همکاری مسئولان و تولیدکنندگان در مدت ۱۳ ماه گذشته بحل شد.
وی ادامه داد: رفع مشکلات واحدهای تولیدی شهرک گلخانه‌ای امان آباد شهرستان اراک از جمله اقدامات موفق در استان مرکزی است که باید در سایر حوزه‌ها از این مهم الگو برداری شود.
استاندار مرکزی خاطرنشان کرد: ملاقات‌ها و دیدارهایی برای رفع مشکلات باقی مانده واحدهای تولیدی شهرک گلخانه‌ای امان آباد با نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی و مسئولان ذی ربط انجام شده و گره گشایی از مشکلات در دستور کار استانداری است.
آقازاده با یادآوری اقدامات سود جویانه برخی افراد برای بهره مندی بی ضابطه از موقعیت کنون شهرک گلخانه‌ای امان آباد شهرستان اراک خاطرنشان کرد: استانداری مرکزی حمایت کامل را برای جلوگیری از سوء استفاده های احتمالی با واحدهای تولیدی این شهرک داشته و می طلبد تولیدکنندگان نیز نظارت و کنترل کافی را در این زمینه داشته باشند.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی نیز در این نشست گفت: مجتمع گلخانه‌ای امان آباد شهرستان اراک در زمینی به مساحت ۱۰۷ هکتار ایجاد شده است.
«مجید آنجفی» افزود: بهره برداری از ۱۰۲ واحد گلخانه‌ای در این شهرک آغاز شده و عملیات اجرایی ۹ واحد در دست پیگیری است و ۱۸ واحد نیز در مرحله اخذ مجوز قرار دارند.
وی ادامه داد: با فعالیت این واحدها در شهرک گلخانه ای امان آباد شهرستان اراک برای ۵۰۳ نفر به صورت مستقیم اشتغال زایی شده است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی گفت: گلخانه های شهرستان امان آباد در زمینه تولید محصولات صیفی از جمله خیار، گوجه، فلفل و تولیدات گل و گیاهان زینتی فعالیت دارند.
آنجفی خاطرنشان کرد: با همکاری دستگاه های استانی مشکلات این واحدها در زمینه تامین آب، برق و اضافه بنا تا کنون برطرف و رفع بقیه مشکلات این واحدها در دستور کار مسئولان قرار گرفته است.

۱۱۸ واحد گلخانه ای هر کدام به مساحت سه هزار و ۶۰۰ متر گلخانه در شهرک گلخانه ای امان آباد وجود دارد که ۱۰۰ واحد فعال است و انواع گل و گیاه زینتی و سبزی و صیفی جات در آنها تولید می شود.

۱۹۵۵/‏۶۰۱۳/‏