۲۸ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۴۷
کد خبرنگار: 2237
کد خبر: 83359246
۰ نفر
امام جمعه رشت: از محصولات داخلی خودصیانتی شود

رشت - ایرنا - نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت با اشاره به تأکیدات رهبری بر حمایت از کالای ایرانی و نیز نامگذاری امسال به نام رونق تولید از سوی معظم له ، خواستار آشنایی مردم با تولیدات داخلی و خودصیانتی از محصولات داخلی شد.

گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در گیلان به ایرنا حاکیست؛ آیت الله رسول فلاحتی روز سه شنبه در دیدار با رئیس و کارکنان جهاد کشاورزی استان گیلان به مناسبت سالروز تشکیل جهادکشاورزی به فرمان امام (ره) در سال ۵۸، وجود جهاد سازندگی در دوران دفاع مقدس و آبادانی روستاها در کشور را جزو افتخارهای بزرگ و ملی عنوان کرد و افزود: هیچ زمانی مردم حضور و خدمات جهادگران در عرصه جنگ و داخل کشور را فراموش نمی‌کنند.
امام جمعه رشت با بیان اینکه جهاد سازندگی و پس از آن جهاد کشاورزی به معنای واقعی در کشور کار کرده، تصریح کرد: جهاد کشاورزی هنوز نیز در موقعیت کار است.
آیت الله فلاحتی به فعالیت جهاد سازندگی چند برابر عرصه دفاع مقدس در جامعه امروز اشاره کرد و گفت: توجه به عرصه درون سازمانی و خارج از سازمان جهاد کشاورزی حائز اهمیت است.
وی با تاکید براینکه تمام کارکنان جهاد کشاورزی باید در مسائل مهندسی تولید آگاهی داشته باشند، بیان کرد: جذب و استفاده از جوانان نوآور حائز اهمیت است و پس از گذشت ۴۰ سال از انقلاب اسلامی طرح‌هایی که می‌خواهیم اجرا کنیم نباید بدون برنامه باشد بلکه با مشاهده افق‌ها باید برنامه ریزی داشته باشیم.
نماینده ولی فقیه در گیلان بر واگذاری پست‌های کلیدی به افراد دارای اراده کار در جهاد کشاورزی تاکید کرد و یادآور شد: افراد دارای روحیه جهادی، دارای دست پاک، نوآور و جامعه شناس و مردم شناس باید مدیریت‌ها را به عهده بگیرند.
آیت الله فلاحتی با اشاره به اینکه جهاد کشاورزی باید کارآفرین باشد، خاطرنشان کرد: در عرصه درون سازمانی تلاش کنید افراد برنامه ریز به اولویت‌ها توجه داشته باشند.
وی گیلان را دارای سه عرصه خوب و طلایی دریا، جنگل و کوه دانست و اظهار کرد: اگرچه کثرت جمعیت انسانی تقطیع اراضی و بهره وری کم را تداعی می‌کند اما می‌توانیم با استفاده از کارشناسان بهره وری را بالا ببریم.
امام جمعه رشت با اشاره به شرایط پذیرش تولیدات ایرانی در آسیای میانه و اروپای شرقی بیان کرد: گیلان نه تنها می‌تواند در محصولات کشاورزی به خودکفایی برسد بلکه به استان‌های همجوار و کشورهای آسیای میانه می‌تواند صادرات داشته باشد.
وی با انتقاد از واردات تخم نوغان از خارج از کشور تصریح کرد: ۵۰ سال گذشته تخم نوغان را از کشور کره وارد می‌کردیم و اکنون نیز تخم نوغان را باید از چین وارد کنیم و مهندسان کشاورزی باید در این زمینه تلاش بیشتری داشته باشند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان نیز به چهلمین سالگرد تشکیل جهاد سازندگی اشاره کرد و گفت: مدیریت و فرهنگ جهادی می‌تواند در عرصه‌های مختلف تحول ایجاد کند.
علی درجانی با بیان اینکه بخش کشاورزی در سال رونق تولید می‌تواند به عرصه‌های دیگر کمک کند، تصریح کرد: تلاش می‌کنیم بیانیه گام دوم انقلاب را در بخش کشاورزی عملیاتی کنیم.
وی از کشت برنج در ۲۳۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی گیلان خبر داد و بیان کرد: محصول برنج در شهرستان املش و کوچصفهان رشت به خوشه نشسته است.

۷۲۹۶/‏۲۰۰۷/‏

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =