۲۹ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۶:۵۶
کد خبرنگار: 2051
کد خبر: 83359243
۰ نفر

برچسب‌ها

مصرف برق در استان مرکزی ۱۰ درصد افزایش یافت

اراک - ایرنا - مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی گفت: مصرف برق در خرداد ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۰ درصد افزایش یافته است.

به گزارش ایرنا، «محمد اله داد» روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا، افزود: مصرف برق در استان مرکزی در روزهای گذشته به اوج خود رسیده و در صورت ادامه این روند مشکلات جدی پیش رو خواهد بود.

وی ادامه داد: با وجود اینکه ظرفیت ذخیره انرژی برق آبی این استان به دنبال بارش های فروردین ماه امسال ۶ هزار مگاوات افزایش داشته است اما این میزان تنها پاسخگوی ۲ تا سه درصد افزایش مصرف است و نمی تواند افزایش مصرف ۱۰ درصدی برق را پر کند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی اظهار داشت: این شرکت بیش از یک هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال مطالبات دارد که به دلیل تاخیر پرداخت مشترکان ساخت نیروگاه ها را کند کرده است.

اله داد اضافه کرد: مهمترین دلیل افزایش مصرف انرژی الکتریکی به دلیل ارزان بودن قیمت آن است چرا که قبض صادره برای مصرف کنندگان دغدغه آفرین نیست و این مهم شرکت توزیع برق را با مشکلاتی مواجه کرده است.

وی ادامه داد: استانداری مرکزی دستور تغییر ساعات کار اداری استان را متناسب با ساعات اوج مصرف برق داده و این مهم از اول تیر ماه اجرایی می شود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی افزود: استفاده از ظرفیت مدیریت مصرف نهادهای دولتی از مراحل موفقیت آمیز در صرفه جویی مصرف برق است که بر این اساس پیشنهاد تغییر ساعات اداری به استانداری مرکزی خواهد بود.

اله داد بیان کرد: خاموش کردن چراغ های اضافی، کاهش مصرف سیستم های سرمایشی، حذف وسایل برقی غیرضروری و بهره گیری از دیزل ژانراتورها در ساعت اوج بار، از جمله راهکارهای کاهش مصرف برق در دستگاه های مختلف است.

حدود ۷۰۰ هزار مشترک برق در استان مرکزی وجود دارد که برق آنان از ۱۶ هزار دستگاه ترانسفورماتور، ۲۰ هزار کیلومتر شبکه و ۴۵ پست فوق توزیع تامین می شود.

۳۰۱۷/‏۶۰۱۳/‏