۲۸ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۴۱
کد خبرنگار: 1794
کد خبر: 83359239
۰ نفر
رسانه ها ارتباط دستگاه های اجرایی و مردم را تسهیل کرده اند

قزوین – ایرنا – استاندار قزوین گفت: رسانه های سنتی، واقعی یا مجازی در دنیای جدید، ارتباط میان مردم و دستگاه های اجرایی را تسهیل و تسریع کرده اند و باید از ظرفیت، موقعیت و جایگاه آنها برای انعکاس عملکرد دولت و نظام و جلب رضایت مردم استفاده کرد.

عبدالمحمد زاهدی روز سه شنبه در آئین تکریم و معارفه مدیر کل روابط عمومی استانداری قزوین اظهار داشت: همه سازمان‌ها از دولتی، غیر دولتی، سیاسی، قضائی، امنیتی، فرهنگی و اجتماعی و… برآمده از جامعه بوده و مشتری آنها نیز در جامعه حضور دارند و هیچکدام یک جزیره جداگانه و پدیده انتزاعی از جامعه نیستند.

وی افزود: با توجه به این موضوع، وجود یک تشکیلات منسجم در همه سازمان‌های دولتی و غیر دولتی برای برقراری ارتباط میان سازمان و مشتری لازم است.

زاهدی اضافه کرد: امروزه با حضور رسانه‌ها امکاناتی در اختیار سازمان‌ها و روابط عمومی‌ها قرار گرفته که ارتباطات خود را با مردم سریع‌تر و آسان‌تر برقرار کنند.

استاندار قزوین با بیان اینکه جامعه امروز بی نیاز از رسانه‌ها نیست، افزود: سازمان‌های دولتی نیز به طریق اولی این نیاز را دارند و باید از طریق رسانه‌ها رضایت مردم را جلب کنند.

زاهدی ادامه داد: احزاب، سازمان‌های مردم نهاد و رسانه‌ها نماینده افکار عمومی هستند و آنچه که منعکس می‌کنند حداقل نظر بخشی از جامعه است و باید مسئولان آن را بپذیرند.

استاندار گفت: از سوی دیگر مسئولان دستگاه‌های دولتی به صورت غیر مستقیم منتخب مردم هستند و باید همواره خود را مقابل سوالات مردم از طریق رسانه‌ها پاسخگو بدانند.

وی در ادامه با اشاره به تشکل‌های فعال رسانه‌ای در استان گفت: کانون صنفی روزنامه نگاران که سابقه طولانی در کشور دارد و خانه مطبوعات نیز به شکلی مشکلات رسانه‌ها و مطبوعات را دنبال می‌کنند و باید آنها را تقویت کرد.

زاهدی افزود: شورای روابط عمومی‌ها نیز علیرغم سابقه کوتاه خود در استان قزوین راه اندازی شده است و هم اینک باید همه مسئولان روابط عمومی‌ها برای انعکاس خدمات دولت و نظام به بهترین شکل به مردم کمک کنند.

وی با بیان اینکه سواد رسانه‌ای نیز باید در میان مدیران تقویت شود، افزود: با اینکه عمر زیادی از تشکیل و فعالیت روابط عمومی‌ها در دستگاه‌ها می‌گذرد اما هنوز این نهاد در دستگاه‌ها مورد بی مهری قرار می‌گیرد و به جایگاه آنان چنان که باید توجه نمی‌شود.

زاهدی گفت: شورای روابط عمومی‌های استان می‌تواند با هم افزایی و تعامل این جایگاه را ارتقا داده و آن را به جایگاه واقعی خود برساند.

وی با اشاره به انتصاب فرماندار جدید شهرستان آوج گفت: این شهرستان با محرومیت‌های زیادی مواجه است و سال گذشته به عنوان منطقه محروم کشور تصویب شد بنابراین همه دستگاه‌های اجرایی و رسانه‌ها باید کمک کنند تا به مردم این شهرستان به بهترین شکل خدمت رسانی شود.

در پایان این مراسم از زحمات نصرت الله علیرضایی در سمت مدیر کلی روابط عمومی استانداری قزوین تجلیل و سید حسین بی نیاز به این سمت معرفی شد.

۶۱۰۱