۲۸ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۲۴
کد خبرنگار: 1936
کد خبر: 83359227
۳ نفر
مشاور وزیر کشور: تشکیل خانواده "تفردی" زنگ خطری برای جامعه است

همدان-ایرنا- مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده گفت: کاهش زمان مکالمه در بین افراد خانواده و تشکیل خانواده "تفردی" زنگ خطری برای جامعه است.

فریبا نظری پورکیایی روز سه شنبه در کارگروه بانوان و خانواده استانداری همدان با بیان اینکه اعضای خانواده‌ها به زندگی انفرادی و دوری از جمع کشیده شده‌اند اظهار داشت: طی تحقیق سه سال گذشته میزان گفت‌وگوی افراد در خانواده‌ها کمتر از نیم ساعت است که باید به این مهم رسیدگی شود.

وی با بیان اینکه دچار کمبود نشاط اجتماعی در خانواده هستیم گفت: انتصاب زنان در پست های مدیریتی افزایش صددرصدی داشته است بیان کرد: زنان جامعه از توانایی زیادی برخوردار هستند که می‌توانند در توسعه و رشد جامعه مؤثر باشند.

مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده با اشاره به اینکه حوزه بانوان بسیار وسیع است عنوان کرد: این حوزه به قدری گسترده است که مردان را نیز شامل می‌شود.

نظری پورکیایی با بیان اینکه حوزه بانوان یک دستگاه حاکمیتی است اظهار کرد: این حوزه باید پیگیر مطالبات حوزه زنان و خانواده باشد و از طرفی نیاز داریم در حوزه زنان و خانواد آموزش و اطلاع رسانی داشته باشیم.

مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده عنوان کرد: باید از اطلاع رسانی یک سویه پرهیز کرد و یک خانواده در کنار همدیگر از حقوق شهروندی اطلاع داشته باشند.

نظری پورکیایی یادآوری کرد: در سیل اخیر، همدان یکی از استان‌هایی بود که کمترین مشکل را در زمینه خدمات ویژه به بانوان و کودکان به عنوان استان معینی و شهری که خود دچار مشکل بود داشت.

وی با بیان اینکه تا سال گذشته زنان عضو ستاد مدیریت بحران نبودند، گفت: در صدد هستیم بیمه زنان خانه دار را اجرا و محلی برای فروش محصولات خانگی زنان ایجاد کنیم.

مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده یادآوری کرد: همچنین در صدد هستیم مصوبه قانونی برای ساعات ورزش بانوان تا پایان امسال بگیریم.

وی با تاکید بر افزایش نشاط خانواده‌ها و جلوگیری از ایجاد خانواده تفردی اظهار داشت: دفتر امور بانوان و خانواده باید سه مأموریت توانمندسازی اقتصادی، اجتماعی و سیاسی بانوان را در برنامه داشته باشد.

مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده خاطرنشان کرد: این دفتر در حوزه توانمندسازی سیاسی بانوان با رشد صد درصدی در زمینه انتخاب زنان در پست‌های مدیریتی مواجه بوده است.

نظری پورکیایی با بیان اینکه حضور زنان در پست‌های مدیریتی در دولت تدبیر و امید افزایش یافته است اظهار داشت: قرار است ساعت ورزش بانوان به صورت منجسم در کشور در ساعت مشخصی طی تفاهم‌نامه‌ای که با وزارت ورزش و جوانان منعقد شده تا پایان سال اجرا شود.

مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده گفت: در حال حاضر ۵۰ درصد جامعه را زنان تشکیل داده‌اند و ۸۰ درصد آسیب‌دیدگان در بحران‌های طبیعی زنان هستند.

وی با بیان اینکه حوزه بانوان و خانواده به دلیل وسعت دارای دغدغه و مشکلات زیادی است اظهار کرد: مسائل اقتصادی، اجتماعی، سیاسی، فرهنگی، بهداشت و تندرستی می‌تواند در ارتقای این حوزه مؤثر و دخیل باشد.

نظری پورکیایی خاطرنشان کرد: زنان قشر تأثیرگذاری در جامعه محسوب می‌شوند و حل مشکلات زنان به بودجه و امکانات بیشتری نیاز دارد.

وی با بیان اینکه کمبود نشاط اجتماعی، خلاء مهم جامعه برای جلوگیری از بروز و گسترش آسیب‌های حوزه زنان است، خاطرنشان کرد: حل مشکلات زنان کشور نیازمند همراهی همه ارگان‌ها است و به تنهایی نمی‌توان حجم فراوان آسیب‌های مرتبط با زنان و خانواده‌ها را برطرف کرد.

وی اضافه کرد: ناگزیر به تعامل سازنده با دستگاه‌ها و ارگان‌های مختلف هستیم تا با نگاه همه جانبه و توسعه محور، آسیب‌ها را به صورت ریشه‌ای و همیشگی برطرف کنیم.

به گفته وی، تنها نگاه اقتصادی برای حل مشکلات زنان و مناطق آسیب پذیر راهگشای حل کمبودها نیست و باید از توان دستگاه‌های فرهنگی بیشتر از همیشه برای رفع نارسایی‌ها استفاده شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار همدان نیز در این جلسه گفت: هم اکنون در جنگ اقتصادی و روانی دشمن به سر می‌بریم و همانطور که زنان در دوران هشت سال دفاع مقدس وظیفه ارزشمندی داشتند هم اکنون دارای این وظیفه هستند.

مصطفی آزادبخت با بیان اینکه جامعه ما از مکتب ارزشمندی به نام اسلام استفاده می‌کند گفت: باید به این مکتب توجه و از آن در تمامی مسائل جامعه استفاده کرد.

وی با بیان اینکه باید معاونان زن فرمانداران توانایی خود را افزایش دهند اظهار کرد: معاونان هشت تن از فرمانداران استان همدان را زنان تشکیل می دهند و عملکرد خوبی داشته اند و در صدد هستیم این روند ادامه یابد.

آزادبخت با اشاره به اینکه ورزش برای بانوان بیشتر از آقایان ضروری است گفت: کمتر کسی پیش می‌آید که قدر زحمات زنان را نداند و امروزه نقش زنان پررنگ تر از گذشته شده است.

وی با بیان اینکه ما با وحدت دشمن را از پای در می‌آوریم عنوان کرد: توان دفاعی ما بالاست اما ما آغازگر هیچ جنگی نیستم ولی پاسخ هر تهاجمی را با قدرت می‌دهیم.

۷۵۲۳/‏۲۰۹۰

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =