۲۸ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۴۲
کد خبرنگار: 1087
کد خبر: 83359216
۰ نفر
ترامپ تهدید به اخراج مهاجران بدون مدرک کرد

تهران-ایرنا- «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا در آستانه آغاز کارزار انتخابات سال ۲۰۲۰ تهدید کرد میلیون ها مهاجر بدون مدرک را از هفته آینده از کشورش اخراج می کند.

به گزارش روز سه شنبه خبرگزاری آسوشیتدپرس، ترامپ دوشنبه شب در مجموعه توئیت هایی نوشت: اداره مهاجرت و گمرک آمریکا هفته آینده «روند انتقال میلیون ها نفر از مهاجران غیرقانونی را آغاز خواهد کرد.»

یک مقام دولتی آمریکا که نامش فاش نشده در توضیح این توئیت رئیس جمهوری آمریکا گفته است که این افراد شامل بیش از یک میلیون مهاجری هستند که قضات فدرال، دستور اخراج آنها را صادر کرده است اما آنها همچنان در داخل آمریکا متواری هستند.

ترامپ از امروز سه شنبه رسماً کارزار انتخاباتی اش را از شهر اورلاندو در ایالت فلوریدا آغاز می کند. این ایالت نقش مهمی را در مسیر بازگشت او به کاخ سفید ایفا می کند.

وی در توئیت خود نوشته است، روند اخراج این دسته از مهاجران به سرعت ورود آنها به آمریکا خواهد بود.

آسوشیتدپرس نوشت: اعلام عملیات علیه مهاجران قبل از اجرای آن، امری نامتعارف در رابطه با سازمان‌های مجری قانون است. برخی از مقامات دولت ترامپ بر این باورند که اقداماتی همچون بازداشت‌های جمعی که برای نشان دادن قدرت اجرایی این نهادها انجام می‌گیرد می‌تواند نقش بازدارنده داشته باشند و حاوی این پیام به مهاجرانی باشند که از راه‌های دور به آمریکا می آیند که ورود به این کشور ارزش تحمل این همه سختی و دشواری را ندارد.

به نوشته آسوشیتدپرس، یک مقام ارشد مکزیکی روز دوشنبه گفت که سه هفته قبل، حدود ۴ هزار و ۴۰۰ نفر از مهاجران روزانه وارد مرز آمریکا می‌شدند اما اکنون این تعداد به حدود ۲ هزار و ۶۰۰ نفر کاهش یافته است.

بحث مهاجرت موضوع اصلی کارزار انتخاباتی سال ۲۰۱۶ ترامپ بود و انتظار می‌رود همزمان با تلاش‌هایش برای تقویت جایگاهش در آستانه کمپین‌های انتخاباتی سال ۲۰۲۰، چنین موضعی را تقویت کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =