۲۸ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۲۲
کد خبرنگار: 867
کد خبر: 83359205
۰ نفر
طرح «خیابان کامل» برای نخستین بار در شهرری اجرا شد

شهرری- ایرنا- شهردار منطقه ۲۰ از اجرای طرح «خیابان کامل» برای نخستین بار در تهران با هدف انسان محور شدن معابر و استفاده از مدهای پاک حمل و نقل در شهرری خبر داد.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از روابط عمومی شهرداری منطقه ۲۰ (شهرری) فرهاد افشار اظهار داشت: این طرح در بلوار شهدای ایرانیت در محدوده ضلع شرقی حرم عبدالعظیم (ع) اجرا می‌شود.

وی با اشاره به اینکه بلوار شهدای ایرانیت ۷۳۰ متر طول دارد و عملیات اجرایی طرح خیابان کامل در مقطع عرضی این خیابان انجام می‌شود، افزود: این معبر خیابان‌های سلمان فارسی و شهید صابونی‌ها را به یکدیگر متصل می‌کند.

شهردار منطقه ۲۰ یادآور شد: با توجه به اینکه این طرح در محدوده ضلع شرقی حرم حضرت عبدالعظیم (ع) قرار دارد، علاوه بر شهروندان منطقه ۲۰، زائران این حرم شریف نیز از خدمات این طرح بهره مند خواهند شد.

وی با بیان اینکه بخشی از بلوار شهدای ایرانیت با هدف ارتقای سلامت شهروندان و ترویج ورزش همگانی به پیاده رو استاندارد اختصاص می‌یابد، گفت: مسیر رفت و برگشت درجه یک دوچرخه در دو طرف این محور نیز پیش بینی شده که در آینده نزدیک به رینگ دوچرخه پیرامون حرم و مترو شهرری که در حال طراحی و تکمیل است، متصل خواهد شد.

افشار عنوان کرد: برای ترغیب شهروندان به استفاده از خدمات خیابان کامل، امکانات رفاهی نیز لحاظ شده و فضای سبز این محور با مساحت ۲ هزار مترمربع توسعه می‌یابد تا شهروندان تردد لذت بخشی از این محور را تجربه کنند.

وی تصریح کرد: "خیابان کامل" در علم مهندسی ترافیک و برنامه ریزی شهری برای معابر شهری طراحی شده تا موجب بهبود امنیت، کاهش هزینه‌های حمل ونقل و ارائه راه حل های جایگزین برای خودروهای شخصی شود.

منطقه ۲۰ (شهرری) جنوبی‌ترین منطقه شهری شهرداری تهران است و دارای پنج ناحیه داخل محدوده و ۲ ناحیه خارج محدوده و ۲۱ محله است

۱۹۷۰/۶۰۰۳

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =