بهره مندی  حدود ۳۰ هزار مددجو از برنامه های تابستانه کمیته امداد گیلان

رشت – ایرنا- معاون فرهنگی کمیته امداد گیلان از بهره مندی حدود ۳۰ هزار نفر از مددجویان تحت پوششش این نهاد  از برنامه‌های آموزشی، فرهنگی و اردویی طی سال جاری خبر داد.

جواد شفیعی ثابت روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: هم‌زمان با فرارسیدن فصل تابستان و باهدف غنی‌سازی اوقات فراغت جوانان و نوجوانان تحت حمایت کمیته امداد برنامه‌های آموزشی، فرهنگی و تفریحی برای این مددجویان اجرا می‌شود.

وی با اشاره به اهمیت غنی‌سازی اوقات فراغت مددجویان این نهاد به‌ویژه جوانان و نوجوانان تحت حمایت گفت: غنی‌سازی اوقات فراغت، شناسایی استعدادها و ایجاد روحیه نشاط در دانش آموزان، گسترش فعالیت‌های فرهنگی - تربیتی، ارتقاء رشد فرهنگی، فکری و اعتقادی دانش آموزان ازجمله اهداف برگزاری برنامه‌های غنی‌سازی اوقات فراغت است.

وی یکی از برنامه‌های تأثیرگذار و موفق کمیته امداد را اجرای اردوهای آموزشی – تربیتی جوانان و بزرگ‌سالان عنوان و تصریح کرد: حدود ۳۰ هزار نفر از مددجویان گیلانی در سال جاری از برنامه‌های آموزشی، فرهنگی و اردویی این نهاد در قالب پنج کانون دائم و ۲۰ کانون موقت بهره‌مندمی شوند.

شفیعی بابیان اینکه در فصل تابستان سال جاری بیش از یکهزار مددجوی تحت حمایت سایر استان‌های کشور از برنامه‌های فرهنگی – آموزشی و تربیتی اردوگاه شهید مطهری چابکسر نیز بهره‌مند خواهند شد، ادامه داد: همچنین مددجویان گیلانی برای بهره‌مندی از برنامه‌های زیارتی و تربیتی به سایر استان‌ها مانند قم، مشهد مقدس و مازندران اعزام می‌شوند.

معاون فرهنگی کمیته امداد گیلان خاطرنشان کرد: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده، برای ۱۷ هزار نفر از مددجویان در سال جاری کلاس‌های آموزشی با موضوعات سبک زندگی ایرانی– اسلامی و آشنایی با آسیب‌های اجتماعی برگزار خواهد شد.

شفیعی ثابت از اعزام ۸۱۰ نفر از مادران و دختران تحت حمایت این نهاد به اردوهای یک‌روزه درون استانی در بهار سال جاری خبر داد و گفت: این مددجویان علاوه بر بهره‌مندی از برنامه‌های تفریحی و زیارتی در کلاس‌های آموزشی نیز شرکت می‌کنند.

بیش از ۱۱۶ هزار خانوار تحت پوشش کمیته امداد گیلان هستند.

۷۲۹۶ / ‏۶۰۳۰

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =