۲۸ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۲۴
کد خبرنگار: 2048
کد خبر: 83359192
۰ نفر
ریزش یک هزار واحدی شاخص بورس

تهران- ایرنا- شاخص کل در بازار بورس امروز (سه شنبه) یک هزار و ۱۲ واحد افت داشت که در نهایت این شاخص به رقم ۲۳۷ هزار و ۱۴۸ واحد رسید.

براساس معاملات امروز سه میلیارد و ۹۵۶ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۱۷ هزار و ۱۳۶ میلیارد ریال در ۲۹۰ هزار نوبت داد و ستد شد.

همچنین شاخص کل (هم وزن) با ۱۷۴ واحد کاهش به ۵۷ هزار و ۱۶۰ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با ۱۱۹ واحد کاهش به ۳۹ هزار و ۱۳۶ واحد رسیدند.

شاخص آزاد شناور نیز با ۲۳۷ واحد کاهش به رقم ۲۶۷ هزار و ۱۵۱ واحد رسید، شاخص بازار اول ۴۴۳ واحد و شاخص بازار دوم سه هزار و ۳۹۰ واحد کاهش داشتند.

علاوه براین در بین تمامی نمادها، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با ۱۷۰ واحد و گسترش نفت و گاز پارسیان (پارسان) با ۱۴۸ واحد بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند.

در مقابل نماد صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با ۲۲۱ واحد، مخابرات ایران (اخابر) با ۲۱۴ واحد، نماد شرکت ارتباطات سیار ایران (همراه) با ۲۱۴ واحد، پالایش نفت بندرعباس (شبندر) با ۱۷۹ واحد و گروه مپنا (سهامی عام) (رمپنا) با ۸۳ واحد از جمله گروه‌هایی بودند که افت شاخص بورس را رقم زدند.

برپایه این گزارش، در بین نمادهای امروز نماد بانک تجارت، سایپا، ایران خودرو، گروه پتروشیمی س. ایرانیان، بانک پاسارگاد، سرمایه گذاری صدر تامین و گروه مپنا (سهامی عام) در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

گروه خودرو در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۸۱۷ میلیون و ۹۸۵ هزار برگه سهم به ارزش یک هزار و ۵۳۸ میلیارد ریال داد و ستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز امروز بیش از ۱۵ واحد رشد داشت و بر روی کانال ۳ هزار و ۳۴ واحد ثابت ماند.

همچنین در این بازار یک میلیارد و ۲۵۵ میلیون برگه سهم به ارزش بیش از هفت هزار و ۱۸۷ میلیارد ریال داد و ستد شد.

نماد پتروشیمی مارون (مارون)، پتروشیمی زاگرس (زاگرس)، پالایش نفت شیراز (شراز) و تولید برق عسلویه مژنا (بمپنا) بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص این بازار داشتند.

در مقابل تولید نیروی برق دماوند (دماوند)، سهامی ذوب آهن اصفهان (ذوب) و نفت پاسارگاد (شپاس) مانع از رشد بیشتر این شاخص شدند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =