۲۸ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۳۳
کد خبرنگار: 1187
کد خبر: 83359178
۰ نفر
۳ دوچرخه سوار به قله «بلقیس» تکاب صعود کردند

مهاباد- ایرنا- رییس اداره ورزش و جوانان تکاب گفت: ۳ نفر از کوهنوردان این شهرستان با دوچرخه به قله ۳ هزار و ۳۵۰ متری بلقیس تکاب صعود کردند.

رضا طلایی که خود نیز جزء این تیم سه نفره بود، روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در برنامه ای ۲ روزه به همراه ۲ کوهنورد دیگر برای صعود دوچرخه ای به قله بلقیس تکاب ۱۱۲ کیلومتر از مسیر سخت و ناهموار این کوه را با دوچرخه های کوهستان " کراس کانتر" رکاب زدیم.

وی بیان کرد: در بخش هایی از مسیر که امکان رکاب زنی و دوچرخه سواری ممکن نبود، با پای پیاده مسافت را طی کرده و پس از هشت ساعت رکاب زنی و کوهپیمایی به قله بلقیس صعود کردیم.
وی با بیان اینکه صعود به قله بلقیس تکاب در فصل های زمستان و بهار جاذبه های برفی منحصر بفردی دارد، اضافه کرد: برخی از مناطق در مسیر صعود به قله کوه بلقیس پوشیده از برف است که ما مجبور شدیم با وجود دوچرخه و سختی مسیر برف کوبی کرده و خود را به قله کوه برسانیم.
به گزارش ایرنا، قله بلقیس در ۴۲ کیلومتری تکاب و سه کیلومتری مجموعه میراث جهانی تخت سلیمان واقع شده است و با سه هزار و ۳۵۰ متر ارتفاع یکی از قلل مرتفع غرب کشور محسوب می شود.
این ارتفاعات به علت داشتن طبیعت بکر و زیبا، مشرف بودن به آثار تاریخی تخت سلیمان و همچنین دارا بودن بقایای معماری و تاریخی در خود قله یکی از مقاصد مورد علاقه کوهنوردان است و ظرفیت مناسبی برای گردشگری و صعود های ورزش محسوب می شود.
بیش از ۳۰۰ ورزشکار در رشته کوهنوردی در تکاب فعالیت می کنند.
۷۵۱۴/‌۶۱۸۵/‌۲۰۹۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =