۲۸ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۲۵
کد خبرنگار: 1307
کد خبر: 83359176
۱ نفر
نشست هماهنگی رزمایش کشورهای حاشیه اقیانوس هند برگزار شد

تهران- ایرنا- نشست هماهنگی اولیه رزمایش دریایی کشورهای حاشیه ای اقیانوس هند (آیونز) با عنوان (IMEX 2020) با حضور کشورهای عضو اجلاس آیونز به میزبانی و ریاست دوره ای نیروی دریایی ارتش برگزار شد.

به گزارش سه شنبه روابط عمومی ارتش، این نشست در منطقه یکم این نیرو مستقر بندرعباس با حضور فرماندهان ارشد نظامی برگزار شده است.

امیر دریادار دوم «محمدرضا عزیزی» دبیر اجرایی این نشست با اشاره به ریاست دو سالانه نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در اجلاس آیونز و کارگروه امنیت دریایی گفت: این نشست با پیشنهاد نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران به منظور برگزاری رزمایش دریایی مشترک در اقیانوس هند با حضور اعضای اجلاس آیونز در ماه‌های آینده است.

وی با اشاره به تبلیغات سوء دشمنان علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران خاطر نشان کرد: برگزاری یک نشست بین المللی در شرایط موجود گواه تلاش ایران به منظور برقراری امنیت و صلح پایدار در محدوده اقیانوس راهبردی هند با مشارکت کشورهای عضو در اجلاس آیونز است.

عزیزی در پایان گفت: برگزاری رزمایش دریایی مشترک بین کشورهای عضو اجلاس آیونز در ماه‌های آینده ضمن ایجاد هم افزایی و همکاری بین اعضای اجلاس، نشان دهنده قدرت و صلابت نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در حضور در عرصه‌های بین‌المللی با هدف تحکیم و ثبات امنیت در منطقه استراتژیک اقیانوس هند با شعار "صلح تنها مسیر کامیابی" است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =