۲۸ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۲۲
کد خبرنگار: 1455
کد خبر: 83359169
۰ نفر
۲۲ هزار دفترچه بیمه سلامت برای مددجویان کمیته امداد لرستان صادر شد

خرم آباد - ایرنا- مدیرکل بیمه سلامت لرستان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۲۲ هزار دفترچه بیمه سلامت برای مددجویان کمیته امداد لرستان صادر شد.

به گزارش ایرنا، شاهدخت فتحی بیرانوند روز سه شنبه در نشست هم اندیشی با اصحاب رسانه لرستان بیان کرد: سازمان الکترونیک بیمه گامی بلند در جهت مدیریت هزینه های سلامت و مسیری هموار برای تسهیل، تسریع و افزایش کیفیت خدمات تشیصی درمانی برای بیمه شدگان بیمه سلامت است.

وی با بیان اینکه تنها راه برون رفت از مشکلات حوزه سلامت در الکترونیکی شدن خدمات بیمه سلامت است، اظهار داشت: در این راستا نسخه نویسی الکترونیک در استان آغاز شده و در سال گذشته در شهرستان ازنا این طرح اجرایی شد.

فتحی بیرانوند ادامه داد: در سال ۹۸ نیز در ۲ شهر الیگودرز و الشتر طرح نسخه نویسی الکترونیکی اجرایی می شود و تا پایان سال جاری بیش از ۳۰ درصد نسخ ارسالی به اداره کل بیمه سلامت از طریق الکترونیکی ارسال شوند.

وی عنوان کرد: رسیدگی الکترونیکی به اسناد بستری نیز الکترونکی ارسال می شوند و در جلسات با علوم پزشکی مقدمات در این راستا برداشته شده است و نخستین گام ها در این راستا در بیمارستان عشایر انجام می شود.

مدیرکل بیمه سلامت لرستان یادآور شد: در این راستا خطاهای احتمالی برطرف می شود و از تیرماه اسناد از طریق سامانه اچ آی اس بیمارستان شهدای عشایر به سامانه رز بیمه سلامت به صورت الکترونیکی رسیدگی می شوندکه این اقدام تحول عظیمی در حوزه خدمات الکترونیکی است.

وی بر ضرورت تعامل و همکاری پزشکان در راستای اجرایی شدن این طرح تاکید کرد و افزود: با این اقدام برای نسخ مسیری ایمن تعریف می شود و خطاهای پزشکی و کنترل تداخلات دارویی و تسریع و تسهیل در دریافت خدمات را امکان پذیر می کند.

فتحی بیرانوند گفت: از یکم فروردین ماه سال جاری ارائه خدمات پایه بیمه کمیته امداد به بیمه سلامت منتقل شده است که تا پایان خرداد ماه جاری برای دریافت دفترچه بیمه سایر اقشار نظام ارجاع مهلت مراجعه به دفاتر پیشخوان طرف قرارداد دارند.

وی اظهار داشت: این افراد با ابطال کارت کمیته امداد بدون هیچگونه تاثیری بر دریافت مستمری ماهیانه می توانند از خدمات تشخیص درمانی با تعرفه های دولتی بهره مند شوند

وی ادامه داد: لرستان در ارائه دفترچه بیمه سلامت به مددجویان کمیته امداد جزو استان های پیشتاز است و تاکنون ۲۲ هزار جلد دفترچه در این زمینه صادر کرده است.

**برقراری انضباط مالی دستاورد بیمه سلامت لرستان

مدیرکل بیمه سلامت لرستان افزود: ایجاد انضباط مالی با هدف افزایش انگیزه و دلگرمی موسسات و پزشکان تشخیصی درمانی طرف قرارداد در ارائه خدمات صادقانه و خالصانه به بیمه شدگان است.

وی اظهار داشت: در سال ۹۷ میزان پرداختی‌های بیمه سلامت بین ماه های ۹ تا ۱۱ است و در سال ۹۸ نیز تمام پرداختی‌ها به‌روز شده است.

وی خاطرنشان کرد: بدهی فروردین ماه تمام موسسات تشخیص درمانی استان پرداخت شده است، بدهی اردیبشهت ماه آماده پرداخت شده است و اسناد خردادماه نیز تاکنون ارائه نشده است.

فتحی بیرانوند ادامه داد: میزان پرداختی های سال ۹۸ بیش از ۱۶۸ میلیارد ریال است.

/ ‏۶۰۶۰/‏۷۲۷۴

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =