۲۸ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۵۸
کد خبرنگار: 951
کد خبر: 83359168
۰ نفر
۴۰۳۳ فرصت شغلی در بخش کشاورزی سمنان ایجاد می شود

سمنان- ایرنا- رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان گفت: چهار هزار و ۳۳ فرصت شغلی با ارائه تسهیلات رونق تولید در سال جاری در بخش کشاورزی استان سمنان ایجاد می شود.

سید حسن میرعماد روز سه شنبه در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان سمنان در سالن مدیریت بحران استانداری افزود: وزارت جهاد کشاورزی اختصاص دست کم پنج هزار و ۳۴۰ میلیارد ریال تسهیلات برای سال جاری در استان را تصویب کرد که به زودی این میزان از اعتبار تخصیص می‌یابد.

وی خاطر نشان کرد: توسعه اشتغال روستایی برای رونق اقتصادی و تثبیت جمعیت در مناطق محروم استان در دستور کار قرار دارد که با هم افزایی دستگاه‌های اجرایی این مهم محقق می‌شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان ادامه داد: توسعه استان در بخش کشاورزی با وجود محدودیت آبی شتاب گرفته و با حمایت از دامداران و کشاورزان می‌توان برای تحقق شعار سال و رونق تولید گام برداشت.

میرعماد ادامه داد: نصب سامانه‌های نوین آبیاری در دستکم ۳۵ هزار هکتار از اراضی کشاورزی سمنان از دستاوردهای ماندگار دولت تدبیر و امید به منظور اصلاح الگوی مصرف در بخش کشاورزی است.

وی ادامه داد: سهم کشاورزی سمنان از تسهیلات رونق تولید ۵۲۰ واحد به ارزش یک هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال است.

رئیس سازمان جهادکشاورزی سمنان گفت: توسعه همه جانبه سمنان با حمایت از بخش کشاورزی میسر است و دولت برای بخش کشاورزی استان برنامه دارد.

در این نشست مشکلات بانکی، مالیاتی و تأمین اجتماعی چهار واحد تولیدی استان سمنان بررسی شد.

۱۹۸ هزار هکتار از وسعت استان سمنان را اراضی کشاورزی تشکیل می‌دهد که از این وسعت ۵۴ هزار هکتار اراضی باغی، ۱۱۰ هزار هکتار اراضی زراعی و بقیه اراضی در مرحله آیش است.

۷۳۳۹/۷۴۰۸

اخبار مرتبط