۲۸ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۰۵
کد خبرنگار: 1053
کد خبر: 83359160
۰ نفر
6 هزار و 978 کیلومتر شبکه گذاری گاز در قزوین اجرا شده است

قزوین - ایرنا - مدیرعامل شرکت گاز قزوین گفت: تاکنون 6 هزار و 978 کیلومتر عملیات شبکه گذاری گاز در 25 شهر و 481 روستای استان اجرا شده است.

اسماعیل مفرد بوشهری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: براساس برنامه ریزی های به عمل آمده و عملیات اجرایی این شرکت، تا پایان سال جاری ۴۰ روستای دیگر استان نیز از نعمت گاز طبیعی بهره مند خواهند شد.

به گفته این مسئول، میزان مصرف گاز طبیعی استان در فروردین و اردیبهشت ماه سال جاری ۸۴۹ میلیون و ۲۷۹ هزار متر مکعب در بخش های صنعتی، تجاری و مسکونی بوده است.

وی، ۸۵ درصد از مشترکان جدید گاز در استان را خانوارهای روستایی دانست و تصریح کرد: با توجه به اهمیت گازرسانی به روستاها، از ابتدای امسال ۵۸ هزار متر عملیات لوله گذاری و اجرای شبکه، به خصوص در مناطق طارم سفلی و الموت به مورد اجرا گذاشته شده است.

مفرد بوشهری تاکید کرد: با بهره مندی یک هزار و ۴۹۹ مشترک مسکونی، صنعتی و تجاری قزوین به شبکه سراسری گاز طی سال جاری، در حال حاضر تعداد مشترکان این شرکت در سطح استان به ۴۸۱ هزار مورد رسیده است.

۱۰۰ درصد خانوارهای شهری و ۸۴ درصد خانوارهای روستایی قزوین در حال حاضر از نعمت گاز طبیعی بهره مند بوده که در حوزه روستایی و با پایان پروژه های در دست احداث تعداد روستاهای بهره مند از گاز استان به ۵۲۱ مورد افزایش خواهد یافت.

۸۰۵۴*۳۰۱۳