پیگیر خدمت رسانی به خانواده های جانباختگان حادثه واژگونی اتوبوس هستیم

تهران-ایرنا- رییس دانشگاه آزاد اسلامی درباره حادثه واژگونی اتوبوس در این دانشگاه گفت: دانشگاه آزاد برای امنیت دانشجویان اهمیت قائل است و در مدت ۹ ماه که با تیم جدید مدیریتی در خدمت دانشجویان هستیم، طرح های تحول مهمی را اجرا کردیم و پیگیر خدمت رسانی به خانواده های جانباختگان حادثه هستیم.

«محمدمهدی طهرانچی» در جلسه علنی امروز-سه شنبه-مجلس شورای اسلامی گفت: حوادث رانندگی در کشور ما تلفات زیادی دارد، در کشورهای پیشرفته این تلفات به نسبت بسیار کمتر است. باید دولت برای کاهش حوادث رانندگی تدابیر لازم را بیندیشد تا برای مردم ایمنی آفرین باشد؛ واحد علوم و تحقیقات به لحاظ نوع جایگاه از پردیس هایی است که تردد خودرو در آن بسیار زیاد است. هر روز ۱۰ هزار نفر تردد مسافر در این واحد وجود دارد و در ۲۰۰ روز کاری در سال ۲ میلیون نفر جابه جایی مسافر انجام می شود.

وی افزود: مدیریت جدید، مهرماه مسئولیت را برعهده گرفت و با توجه به نوع انتخابی که در فروردین ماه نسبت به بکارگیری پیمانکار انجام شده بود و عدم نظارت دانشجویان، سریعاً چهار ماه قبل از پایان قرارداد، تصمیم به لغو قرارداد گرفتیم و در سریعترین زمان ممکن نسبت به اجرای مناقصه و انتخاب پیمانکار جدید اقدام کردیم اما این حادثه مجال نداد و پیش از تغییر پیمانکار رخ داد.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: محض استقرار مدیریت جدید در دانشگاه آزاد در راستای حل مشکلات حمل و نقل اقداماتی انجام شد، پس از حادثه همه امکانات پزشکی کشور برای خدمت رسانی به آسیب دیدگان بسیج شدند. از نظر فرهنگی نیز باید دانشگاه دقت می کرد تا این حادثه مسیر انحرافی را طی نکند که مدیریت دانشگاه تدابیر ویژه ای را اجرایی کرد

وی از بیناد شهید درخواست کرد در برنامه ای از بنیاد شهید خواستار شدیم که جان باختگان این حادثه به عنوان شهید علم حساب شوند. توافقات اولیه هم صورت گرفت و پیگیر هستیم.

طهرانچی اظهار داشت: مشکلات دانشکده علوم و تحقیقات را میراثی است که از گذشته به روسای جدید این دانشگاه رسیده است؛ در راستای تأمین امنیت این جاده در دانشگاه علوم و تحقیقات، طرحی را تهیه کردیم که به تأیید پلیس راهور نیز رسیده است و ۲۰ میلیارد تومان هزینه دارد. در گذشته نسبت به این موضوع غفلت شده بود.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی افزود: پرونده این حادثه در دادگاه در جریان است و در همه موارد دانشگاه آزاد کمتر از یک سوم مقصر تشخیص داده شده است، باید قانون در خصوص استانداردهای لازم برای انتخاب کارفرمایان شرکت های خدماتی اجرایی شود؛ دانشگاه آزاد، قانون ۶ سال فرسودگی را اجرایی کرد اما به دلیل تحریم ها ۱۰ سال استفاده از اتوبوس ها تمدید شد و اتوبوس نو در بازار وجود نداشت، باید توصیه های قانونی برای تولیدکنندگان این خودروها در گزارش کمیسیون آموزش قید می شد.

وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد برای امنیت دانشجویان اهمیت قائل است و در مدت ۹ ماه که با تیم جدید مدیریتی در خدمت دانشجویان هستیم، اظهار کرد: طرح های تحول مهمی را اجرا کردیم.

طهرانچی با بیان اینکه از خانواده های عزیزان جان باخته دلجویی کردیم و پیگیر خدمت رسانی به آنها هستیم، در پاسخ به پرسش رییس مجلس شورای اسلامی مبنی بر اینکه «آیا جاده ای که محل حادثه بوده است اصلاح شده یا خیر» گفت: قرار بود گاردریل استفاده شود اما گفتند جواب نمی دهد، لذا طرحی آماده شد که به تأیید پلیس راهور نیز رسیده است. آماده اجرای این طرح توسط پیمانکاران هستیم.

۵ دی ماه ۱۳۹۷ یک دستگاه اتوبوس دانشگاه علوم تحقیقات تهران که در حال انتقال دانشجویان بود دچار واژگونی شد که ۱۰ کشته و ۲۸ مصدوم برجای گذاشت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =