شرکت در کلاس های تابستانی برای افراد بی بضاعت رایگان است

مهاباد- ایرنا- رییس اداره ورزش و جوانان مهاباد گفت: شرکت در کلاس های ورزشی فعال در تابستان برای افرادی که توانایی پرداخت شهریه آن را ندارند، رایگان است.

قرنی مصطفی پور روز سه شنبه در جلسه ستاد ساماندهی ورزش و جوانان مهاباد افزود: با توجه به اینکه فعالیت سالن های ورزشی به بخش خصوصی واگذار شده پرداخت شهریه این کلاس ها ممکن است برای افرادی که توانایی مالی ضعیفی دارند مقدور نباشد بر این اساس این اداره آمادگی دارد هزینه شهریه آنان را پرداخت کند.

وی ادامه داد: افرادی که تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و اداره بهزیستی هستند نیز با معرفی نامه از اداره های مربوطه تخفیف های ویژه برای استفاده از سالن های ورزشی دریافت می کنند.

وی اضافه کرد: در تابستان امسال ۴۳ هیات ورزشی در قالب ۱۰۰ رشته ورزشی کلاس های تابستانی برگزار می کنند که براساس شورای قیمت گذاری شهریه آنان تعیین و ابلاغ شده است.

رییس اداره ورزش و جوانان مهاباد اظهار داشت: هزینه شهریه کلاس های ورزشی برای هر فرد به طور میانگین بین ۵۰۰ تا ۶۰۰ هزار ریال است که پیش بینی می‌شود در سه ماه تابستان امسال بیش از ۵ هزار نوجوان و جوان این شهرستان در آنها ثبت نام کنند.

مصطفی پور به هفته مبارزه با مواد مخدر اشاره کرد و گفت: برگزاری همایش پیاده روی خانوادگی، دوچرخه سواری همگانی و نمایشگاه با موضوع آسیب‌های مواد مخدر با حضور اقشار مختلف مردم از جمله برنامه‌های این اداره در این هفته است.

رییس اداره بهزیستی مهاباد نیز در این جلسه گفت: برای عرضه مواد دخانی در جامعه باید محدودیت ایجاد شود و ارایه خدمات به افراد زیر سن قانونی خودداری به عمل آید.

مهران یوسفی با ابراز گلایه از افزایش شهریه‌های سالن های ورزشی بیان کرد: با واگذاری مدیریت سال‌های ورزشی به بخش خصوصی و گران شدن شهریه آنها، بسیاری از جوانان از فضاهای ورزشی فاصله گرفته و با هزینه کمتر و اتلاف وقت بیشتر در قلیان سراها دور هم اقدام به مصرف دخانیات می کنند.

دیاکو توتونچی مسوول کمیته ورزش همگانی دوچرخه سواری نیز در این جلسه با اشاره به اهمیت ورزش‌های همگانی گفت: برگزاری ورزش‌های همگانی در بین جوانان بیشترین تاثیر مثبت در روحیه و رفتارهای آنان در جامعه دارد و ضروری است مسوولان و مردم در این گونه برنامه‌ها مشارکت و فعالیت بیشتری داشته باشند.

در ادامه این جلسه هر یک از مسوولان به ارایه برنامه‌های اداره های مربوطه در هفته مبارزه با مواد و پیشنهادهای عملی در خصوص پیشگیری از گرایش شهروندان به این معضل اجتماعی پرداختند.

همچنین در این جلسه از یک شهروند مهابادی که پس از ۲۰ سال مصرف مواد مخدر به مدت ۶ سال مصرف مواد را ترک و پاک شده بود، قدردانی شد.

به گزارش ایرنا، امسال ۳۱ خردادماه تا ششم تیرماه هفته مبارزه با دخانیات با شعار «نه به دخانیات، آری به ورزش» برگزار می‌شود.

شهرستان ۲۳۷ هزار نفری مهاباد دارای ۹ هزار ورزشکار در قالب ۴۳ هیأت، ۷۰ باشگاه خصوصی و ۲۰ باشگاه دولتی است.

۹۹۰۳/‌۶۱۸۵/‌۲۰۹۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =