۲۸ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۱۵
کد خبرنگار: 1465
کد خبر: 83359125
۰ نفر
وزیر دادگستری: صیانت از قضات جوان، وظیفه مسئولان قضایی است

یزد - ایرنا- وزیر دادگستری گفت: صیانت از قضات دادگستری وظیفه اصلی مسئولان قضایی است و وظیفه دارند با صیانت از آنها به ویژه قضات جوان، از انحراف آنها جلوگیری کنند.

سیدعلرضا آوائی روز سه شنبه در جمع مسئولان عالی قضایی یزد با بیان اینکه نوع خدمت قضات به گونه ای است که قدرت بالایی را در اختیار آنها قرار می دهد افزود: متاسفانه این قدرت می تواند برای هر انسانی زمینه ساز لغزش باشد بنابر این بر ماست با صیانت از آنها، قضاتی پاکدامن تحویل جامعه دهیم.

وی اضافه کرد: دیده شده در برخی از موارد، قاضی در رای دادن و رسیدگی به امور مردم به صورت یک امر عادی برخورد می کند در حالی که همین برخورد عادی برای مردم یک فاجعه در مسیر زندگیشان تلقی می شود.

وزیر دادگستری از قضات خواست در رسیدگی پرونده ها به حرف مردم گوش دهند و تا حد امکان از بروز اشتباه در مسیر رسیدگی به پرونده دوری کنند و این مهم علاوه بر اینکه باعث احقاق حقوق می شود می تواند در رضایت مندی مردم از نظام نیز موثر باشد.

آوائی به عنوان وزیر معین استان یزد در بحث اقتصاد مقاومتی با هدف بررسی مشکلات واحدهای تولیدی، عصر روز دوشنبه / ‌دیروز / ‌وارد‬ یزد شد.

وزیر دادگستری در سفر به یزد ضمن شرکت در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی از چندین طرح تولیدی و صنعتی بازدید و با نماینده ولی فقیه در استان هم دیدار کرد.

۷۵۳۶/‌‬ ۶۱۹۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =