۲۸ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۴۶
کد خبرنگار: 2298
کد خبر: 83359124
۰ نفر
۵ هزار مددجوی استان تهران از برنامه های اوقات فراغت بهره مند می شوند

شهرری- ایرنا- معاون فرهنگی کمیته امداد استان تهران از بهره مندی پنج هزار نفر از دانش آموزان تحت پوشش امداد استان از برنامه های فرهنگی، تربیتی و آموزشی این نهاد در تابستان سال جاری خبر داد.

به گزارش ایرنا، حسین زمانیان روز سه شنبه در حاشیه بازدید از اداره کمیته امداد شهرستان ری با بیان اینکه امسال ۱۸ میلیارد ریال اعتبار برای طرح اوقات فراغت اختصاص یافته است، اظهار داشت: این تعداد از مددجویان فعالیت های فرهنگی و ورزشی را در قالب ۳۰۰ عنوان برنامه اوقات فراغت آموزش می بینند.

وی تصریح کرد: به منظور غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان تحت پوشش این نهاد کلاس‌های فرهنگی تربیتی، هنری، ورزشی و کارگاه‌های مهارت آموزی از ابتدای تیرماه در سراسر استان آغاز می‌شود.

زمانیان با اشاره به اینکه ۱۰ پایگاه موقت و دائم برای پر کردن اوقات فراغت دانش آموزان تحت پوشش کمیته امداد استان تهران فعال خواهد بود، افزود: ۱۵۰ مربی در رشته‌های آموزش قرآن و احکام، اخلاق اسلامی، مشاوره، کتابخوانی، اخلاق اسلامی، پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، تقویت بنیه تحصیلی، ورزشی و هنری به دانش آموزان خدمات رسانی خواهند کرد.

وی ادامه داد: تورهای زیارتی و سیاحتی نیز برای دانش آموزان تحت پوشش کمیته امداد تدارک دیده شده است.

معاون فرهنگی کمیته امداد استان تهران هدف از برگزاری کلاس‌های اوقات فراغت را ارتقای سطح توانایی‌های دانش آموزان با رویکرد تربیتی عنوان کرد و افزود: تعطیلات تابستان و ایام فراغت فرصت مناسبی برای کسب مهارت دانش آموزان در زمینه اجتماعی و فنی است.

وی با اشاره به اینکه ۱۲ هزار دانش آموز استان تهران تحت پوشش کمیته امداد قرار دارند، عنوان کرد: برنامه های این نهاد حمایتی در حدود پنج هزار نفر از دانش آموزان را تحت پوشش قرار می دهد.

شهرستان ری (به مرکزیت شهرری) با جمعیتی حدود ۷۷۰ هزار نفر در جنوب استان تهران واقع شده است.

۳۲۱۸/‏۶۰۰۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =