وروار؛ بلندترین آبشار خاورمیانه در جنوب کرمان
آبشار وروار با ارتفاع ۱۷۵ متر در جنوب کرمان

جیرفت - ایرنا - وروار، با ارتفاع ۱۷۵ متر بلندترین آبشار ایران و خاورمیانه در حوزه شهرستان عنبرآباد جنوب استان کرمان و از شگفت انگیزترین جاذبه های این استان به شمار می رود.

کرمان به عنوان پهناورترین استان کشور، ۱۱ درصد مساحت ایران را به خود اختصاص داده و از جاذبه های گردشگری متعددی برخوردار است، هفت شهرستان جیرفت، عنبرآباد، کهنوج، منوجان، قلعه گنج، رودبار جنوب و فاریاب نیز با یک میلیون نفر جمعیت، جنوب این استان را تشکیل داده اند.
آبشار وروار که بسیاری از کارشناسان و گردشگران آن را بلندترین آبشار خاورمیانه می دانند در شهرستان عنبرآباد و در رشته کوه های جبال بارز جنوبی واقع شده است.
ارتفاع این آبشار ۱۷۵ متر و آب آن از کوه علم شاه با ارتفاع سه هزار و ۷۴۰ متر سرچشمه می‌گیرد.
برای رسیدن به وروار ابتدا باید به روستای رودفرق رفته و از آنجا تا آبشار حدود چهار ساعت، ۱۰ کیلومتر پیاده روی کنیم.
رود فرق در ۴۰ کیلومتری شرق مرکز شهرستان عنبرآباد قرار دارد و رشته کوه جبال بارز نیز با درازای ۲۵۰ کیلومتر، طولانی‌ترین رشته کوه در جنوب شرقی ایران به شمار می رود.
موقعیت جغرافیایی این آبشار باعث شده فقط عاشقان طبیعت و طبیعت گردان از آن دیدن کنند و این خود دلیلی بر بِکر ماندن طبیعت وروار است.
در این گردش می توان با یک تیر چند نشان زد، هم از دیدن بلندترین آبشار خاورمیانه لذت برد و هم از جاذبه های تاریخی قلعه فرق و قلعه سالار رضا دیدن کرد.
اینجا جنوب کرمان است و یک سوم مساحت این استان را به خود اختصاص داده و با داشتن تمدنی هفت هزار ساله، از ابتدا تا انتهایش سرشار از جذابیت و زیبایی است.
اگر می خواهید متفاوت ترین سفر زندگی تان را تجربه کنید، پس این فرصت را از دست ندهید و تا هزاره سوم قبل از میلاد پیش بروید.
در سفر به جنوب کرمان می توانید از تپه تاریخی کُنار صندل، شهر دقیانوس، شهر قدیم و موزه جیرفت، جنگل های انار شیطان، آبشارهای دلفارد و دوساری، تالاب بین المللی جازموریان و ده ها جاذبه دیگر در حاشیه هلیل رود دیدن کنید.
مدیر ایرنا در جنوب کرمان

۷۴۲۹ / ‏‬ ۵۰۵۴

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha