بازگشت سرمایه بنیاد مستضعفان در ۷ سال از محل درآمد شهر فرودگاهی امام

تهران- ایرنا- رییس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی از بازگشت سرمایه بنیاد ظرف ۷ سال از طریق درآمدهای شهر فرودگاهی و با سود٣ درصد بیشتر از نرخ تسهیلات بانکی مصوب خبر داد.

«محمد سعیدی کیا» در آیین گشایش ترمینال گالری سلام گفت: در سال ٨٩ این پروژه آغاز شد و بعد از مدتی به دلیل کمبود اعتبارات متوقف شد.
وی ادامه داد: در سال ٩٤ بین بنیاد مستضعفان و وزارت راه مذاکره ای برای فعال شدن این پروژه انجام گرفت که مبتنی بر قانون موجود برای توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور بود.
سعیدی کیا ادامه داد: بنابراین ساخت ترمینال گالری سلام با روش احداث، اجاره، انتقال بی.ال.تی و با مشارکت وزارت راه و بنیاد مستضعفان آغاز شد.
وی ادامه داد: با این حال در سال٩٥ وزارت راه تصمیم به تغییر مشخصات این پروژه و تغییر ظرفیت این ترمینال از ٤ به ٥ میلیون مسافر داشت که اعمال این تغییرات باعث توقف یکساله این پروژه شد.
رییس بنیاد مستضعفان نتیجه گیری کرد: شروع مجدد ساخت این ترمینال با مشخصات جدید از سال ٩٦ اغاز شد و بنابر این می توانیم بگوییم که با وجود تحریم ها و فشار اقتصادی این پروژه دو ساله اماده بهره برداری قرار گرفت.
به گفته سعیدی کیا تغییر زمانبدی و مشخصات پروژه و همزمانی این موضوع با شروع مجدد تحریم ها باعث نشد که شاهد افتتاح دیرهنگام این پروژه باشیم.
وی خبر داد که این پروژه با سهم ٥٠٠ میلیارد تومانی بنیاد تکمیل شد و در ساخت ان از توان مهندسین داخلی استفاده شده است.
به گفته ی سعیدی کیا یک قراداد ٨٠ میلیاردی نیز با پیمانکار برای محوطه سازی اطراف ترمینال منعقد شده است.
وی در خصوص بازکشت سرمایه بنیاد گفت: بازگشت سرمایه به این طریق است که درآمد شرکت شهر فرودگاهی در حساب خاصی واریز و طی هفت سال با سود ٣ درصد بیشتر از تسهیلات بانکی مصوب به بنیاد پرداخت می شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =