۲۸ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۱۸
کد خبرنگار: 1239
کد خبر: 83359113
۱ نفر
۶۰۰ واحد مسکونی خسارت دیده از سیل در خوزستان تسهیلات دریافت کردند

آبادان - ایرنا - رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور گفت: تاکنون ۶۰۰ واحد مسکونی خسارت دیده از سیل فروردین ماه امسال قسط اول تسهیلات خود را از بانک های عامل دریافت کرده اند.

به گزارش ایرنا علیرضا تابش روز سه شنبه در جریان بازدید از روستاهای سیل زده شادگان اظهار داشت: یک هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی روستایی خسارت دیده در سیل خوزستان برای دریافت وام به بانک ها معرفی شده اند.

وی با بیان اینکه از این تعداد بانک ها برای یکهزار و ۲۰۰ واحد مسکونی خسارت دیده قرارداد منعقد کرده اند افزود: با رفع مشکلات و موانع روند پرداخت تسهیلات بانکی به مالکان واحدهای مسکونی خسارت دیده از سیل شتاب خواهد گرفت.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی افزود: ۱۸ هزار واحد مسکونی روستایی در استان خوزستان از نظر میزان خسارت وارده ناشی از سیل ارزیابی شده اند که از این تعداد ۱۶ هزار واحد مسکونی در سامانه ثبت شده و به آنها تسهیلات بازسازی پرداخت می شود.

تابش تصریح کرد: باید ساختمان هایی مقاوم در مقابل حوادثی چون سیل در مناطق سیلزده ساخته شود تا در بلایای طبیعی ایمنی بالایی داشته و شاهد این میزان خسارت به آنها نباشیم.

به گزارش ایرنا در جریان سیل فروردین ماه امسال ۷۰۰ واحد مسکونی شهری و سه هزار و ۴۰۰۰ واحد روستایی خوزستان تخریب شد و بیش از هفت هزار واحد روستایی و شهری نیز آسیب دید.
شدت و گستردگی سیلاب فروردین ماه در خوزستان که در ۱۰۰ سال اخیر بی سابقه اعلام شده زندگی ۴۰۰ هزار نفر در خوزستان را تحت تاثیر قرار داد و بیش از ۱۲۵ هزار میلیارد خسارت بر جای گذاشت.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور روز سه شنبه از روستاهای سیل زده شادگان دیدن کرد.

تعدادی از روستاهای شهرستان شادگان در پی طغیان رودخانه کارون و افزایش دبی تالاب شادگان دچار خسارت شدند.

شادگان با ۱۵۰ هزار نفر جمیعت در فاصله ۷۰ کیلومتری اهواز مرکز استان خوزستان واقع است.

۷۱۰۴/‏۶۰۶۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =