۲۸ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۲۳
کد خبرنگار: 1309
کد خبر: 83359104
۰ نفر
بوشهر در سه منطقه نیاز جدی به ایستگاه محیط بانی دارد

بوشهر-ایرنا- مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: این استان در سه منطقه نیاز ضروری به ایستگاه محیط بانی دارد که باید از محل ملی و استانی اعتبار مورد نیاز برای راه اندازی این ایستگاه ها تامین شود.

فرهاد قلی نژاد روز سه شنبه در جمع خبرنگاران افزود: هم اکنون ۶ ایستگاه محیط بانی در استان بوشهر فعال است که احداث سه مرکز جدید در مناطق کوه سیاه، اثر طبیعی ملی کوه نمک و پارک ملی دریایی دیر-نخیلو نیازی ضروری و اجتناب ناپذیر است.

وی اضافه کرد: بوشهر از استان های برجسته محیط زیستی کشور است که عمده دلیل آن تنوع و اکوسیستم های دشتی، جلگه ای، ساحلی و کوهستانی و وجود شمار زیادی از گونه های در خطر انقرض مانند پلنگ ایرانی و لاک پشت دریایی است.

قلی نژاد در ارتباط با ویژه برنامه های شاخص هفته محیط زیست استان بوشهر گفت: کاشت یکهزار اصله نهال حرا، پاکسازی جزایر نخیلو و سایر مناطق ساحلی استان از جمله های برنامه های محوری بود.

وی یادآور شد: کاشت یکهزار نهال حرا با هدف جلوگیری از تخریب و تصرف اکوسیستم ساحلی در یکی از خورهای شهر گناوه انجام گرفته است.

قلی نژاد افزود: در روز درختکاری سال گذشته نیز کاشت ۲۰ هزار نهال حرا در ورودی شهر بوشهر (نرسیده به دهکده گردشگری شهرداری) اجرایی شد.

۷۲۱۲/۶۰۴۳‏

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =