۲۸ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۵۰
کد خبرنگار: 1020
کد خبر: 83359093
۰ نفر
فراخوان جوش و بازرسی ایران در دانشگاه شهرکرد

شهرکرد- ایرنا- فراخوان علمی بیستمین کنفرانس ملی جوش و بازرسی آزمایش غیر مخرب از روز سه شنبه در مرکز پژوهشی دانشگاه شهرکرد آغاز شد.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه شهرکرد گفت: این مرکز علمی در نیمه دوم آبان ماه امسال میزبان بیستمین کنفرانس ملی جوش و بازرسی و نهمین کنفرانس ملی آزمایش های غیر مخرب ایران است و دبیرخانه کنفرانس نیز در محل این دانشگاه مقالات پژوهشگران سراسر کشور را جمع آوری می‌کند.
محسن مبینی دهکردی روز سه شنبه در گفت وگو با ایرنا اظهار داشت: سوق دادن به پژوهش و نوآوری در زمینه‌های صنعت جوش، توسعه و ترویج فرهنگ مهندسی جوش و بازرسی، افزایش کیفیت و آسیب‌شناسی اتصالات جوشی در صنایع مختلف کشور، معرفی روش‌های نوین جوشکاری در افزایش بهره‌وری قطعات و تجهیزات صنعتی از اهداف برگزاری این کنفرانس ملی است.
سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری نیز به عنوان دومین میزبان این کنفرانس ملی اظهار داشت: معرفی نقش بازرسی در تضمین کیفیت قطعات و تجهیزات فلزی، شناسایی و شیوه های بازرسی فنی و کدها و استانداردهای مربوطه، معرفی روش‌های پایش سازه‌های دینامیکی نظیر پل‌ها، بلند مرتبه‌ها از اهداف این کنفرانس علمی است.

محمدکاظم منزوی، معرفی روش‌های پایش سازه‌های استاتیکی نظیر مخازن تحت فشار، معرفی آخرین دستاوردها در زمینه آزمایش‌های غیرمخرب، شناسایی محدودیت‌ها و مشکلات فنی در زمینه آزمایش‌های غیرمخرب و اعتبار و قابلیت اطمینان سازه‌ها با آزمایش‌ها را از دیگر اهداف ذکر کرد.
وی افزود: این کنفرانس ملی باید زمینه ساز و تعامل بیشتر ارتباط صنعت و دانشگاه را در افزایش و ارتقای سطح دانش پژوهشگران بخش صنعت جوشکاری فراهم کند.
منزوی با اشاره به فعالیت بهترین و تخصصی‌ترین جوشکاران دنیا در شهر هفشجان، پایتخت جوش ایران و شهر جوشکارها، گفت: بانک اطلاعاتی جوشکاران استان در دسترس است و فعالیت‌های مشهود آن‌ها بیانگر تخصص و توان این افراد است.
بیستمین کنفرانس ملی جوش و بازرسی و نهمین کنفرانس ملی آزمایش‌های غیر مخرب ایران آبان‌ماه سال جاری در شهرکرد برگزار خواهد شد.

۶۱۹۹/‏۶۰۲۱

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =