ایجاد ۶۶۵۰ فرصت شغلی در سمنان هدفگذاری شد

سمنان- ایرنا- رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گفت: ایجاد ۶ هزار و ۶۵۰ فرصت شغلی بر اساس برنامه تولید و اشتغال وزارت صنعت، معدن و تجارت در استان هدفگذاری شده است.

بهروز اسودی روز سه شنبه در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان سمنان در سالن مدیریت بحران استانداری افزود: با ابلاغ برنامه تولید و اشتغال وزارت صنعت، معدن و تجارت با موضوع بند الف تبصره ۱۸، دست کم پنج هزار و ۶۴۱ میلیارد ریال تسهیلات با پیش بینی اشتغال ۶ هزار و ۶۵۰ نفر برای استان سمنان در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: این تسهیلات در سه بخش تکمیل و راه اندازی طرح‌های نیمه تمام صنعتی و معدنی با پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد، تأمین تسهیلات مورد نیاز به منظور توسعه، بازسازی و نوسازی و تأمین تسهیلات سرمایه در گردش متقاضیان پرداخت می‌شود و واحدهای متقاضی باید در سامانه بهین یاب درخواست خود را ثبت کنند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان خاطر نشان کرد: اولویت اصلی پرداخت تسهیلات این دستور العمل آن دسته از متقاضیانی است که دارای مشکل نقدینگی بوده و از لحاظ ظرفیت تولید، دانش فنی، توان مدیریت و بازار مشکلی که مانع راه اندازی یا افزایش تولید باشد ندارند.

اسودی، هدف از ارائه تسهیلات از این دست به واحدهای صنعتی را راه اندازی سریع، نوسازی و بازسازی لازم و تثبیت یا افزایش تولید و اشتغال برشمرد.

وی با اشاره به سهم استان سمنان در این برنامه و توزیع تسهیلات از محل منابع بند الف تبصره ۱۸، گفت: از مجموع پنج هزار و ۶۴۱ میلیارد ریال، ۸۶۵ میلیارد ریال مربوط به طرح‌های نیمه تمام، یک هزار و ۸۲۸ میلیارد ریال مربوط به بازسازی و نوسازی و ۲ هزار و ۹۴۷ میلیارد ریال مربوط به سرمایه در گردش است.

در این نشست مشکلات بانکی، مالیاتی و تأمین اجتماعی چهار واحد تولیدی استان سمنان بررسی شد.

در استان سمنان ۲ هزار و ۲۰ واحد صنعتی وجود دارد و سهم اشتغال سمنان در بخش صنعت و معدن بیش از ۳۸ درصد و سهم تولید ناخالص این بخش در استان حدود ۲۲ درصد است.

۷۳۳۹/۶۱۰۳

اخبار مرتبط