وزیر نفت در جلسه هیات نظارت بر رفتار نمایندگان حضور می یابد

تهران-ایرنا- سخنگوی هیات نظارت بر رفتار نمایندگان با بیان اینکه چهار شکایت از محمود صادقی در این هیات اعلام وصول شده، گفت: از وزیر نفت برای حضور در جلسه هیات نظارت بر رفتار نمایندگان دعوت به عمل آمده است.

«محمد جواد جمالی نوبندگانی» در جمع خبرنگاران با اشاره به حضور هدایت الله خادمی نماینده مردم ایذه در مجلس در جلسه امروز هیات اظهارداشت: در این جلسه آقای خادمی درباره شکایت هایی که درخصوص موضوع پتروشیمی واصل شده بود، همچنین درباره وجود دستگاه پوز در دفتر وزیر نفت توضیحاتی ارائه کرد.

وی با بیان اینکه ما همچنان منتظر پاسخ کمیسیون انرژی درباره جکت ها هستیم، افزود: تصمیم گرفته شد از شخص وزیر نفت برای حضور در جلسه هیات نظارت بر رفتار نمایندگان دعوت به عمل آید و ایشان در این زمینه توضیحاتی ارائه دهد تا بعد از آن بتوانیم نظر هیات را اعلام کنیم.

جمالی نوبندگانی گفت: امروز همچنین از محمود صادقی برای حضور در جلسه و ارائه توضیحاتی درباره صحبت های اخیر وی دعوت شد که توضیحاتی را ارائه کرد.

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: همچنین از عباسعلی کدخدایی قائم مقام و سخنگوی شورای نگهبان دعوت شد درباره مسائلی که درباره شورای نگهبان از سوی محمود صادقی ابراز شده است، نظراتش را بیان کند.

سخنگوی هیات نظارت بر رفتار نمایندگان با اشاره به اینکه شکایت علی اصغر مونسان رییس سازمان میراث فرهنگی از یکی از نماینده ها نیز بررسی شد، افزود: امروز همچنین شکایت معاونت حقوقی رییس جمهوری نیز در جلسه مطرح شدکه گویا احساس شده برخی مطالب به رییس جمهوری مربوط بوده که در این زمینه توضیحاتی ارائه و قرار شددر این باره بررسی های دیگری هم داشته باشیم و با توجه به توضیحات معاونت حقوقی قرار شد استعلام‌های مربوطه گرفته شود.
جمالی همچنین گفت: از آقای اکبریان عضو هیأت و رئیس کمیسیون صنایع هم خواسته شد که درباره واگذاری صنایع مربوط به خودروسازی گزارشی به هیأت ارائه کند تا بعد از آن هیأت اعلام نظر کند

وی با اشاره به شکایت دیگر در خصوص توئیت محمود صادقی و مصاحبه او با خبرگزاری ایرنا در موضوع بورسیه‌ها گفت: دیوان عدالت اداری در شکایت خود عنوان کرده که صحبت‌های آقای صادقی به معنای مخدوش کردن حیثیت دیوان بوده است؛ آقای صادقی هم در صحبت‌هایش بیان کرد که طبق مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی به شماره ۶۳۰ دیوان نمی‌تواند به مسائل آموزشی ورود پیدا کند.

نماینده مردم فسا در مجلس ادامه داد: البته دیوان خود را محق به این ورود می‌داند و ناظر به آن شکواییه‌ای را از آقای صادقی به هیأت دادند و بعد از صحبت‌های آقای صادقی قرار شد هیأت نظارت نامه‌ای را به دیوان عدالت اداری بفرستد با این سوال که مبنای رسیدگی به پرونده‌های مربوط به بورسیه‌ها در دیوان چه بوده است و بعد از گزارش ارائه شده ما اعلام نظر می‌کنیم.

جمالی همچنین با اشاره به شکایت قوه قضاییه از محمود صادقی اظهار کرد: آقای صادقی صحبت‌های درباره سود حساب های قوه قضاییه داشته اند؛ سود گرفته شده از حساب‌های قوه قضائیه شبهه دار بوده و این مبالغ صرف پرداخت حقوق قضات و دیگر مسائل می‌شود؛ موضوعی که باعث شکایت قوه قضائیه شده است.

وی ادامه داد: ما اعلام کردیم که چون پیش از این موضوع حساب‌های قوه قضائیه مطرح بود و آقای صادقی هم اعلام کرده که در صورت توهین به قضات عذرخواهی می‌کند و مجدداً هم به این موضوع تاکید داشته است، تلاش می‌کنیم که قضیه را از این طریق فیصله دهیم.

سخنگوی هیات نظارت بر رفتار نمایندگان گفت: آخرین پرونده هم مربوط به شکایت یکی از ستادهای امر به معروف و نهی از منکر از آقای صادقی به دلیل انتشار مطالبی در صفحه اینستاگرام ایشان درباره مسائل رخ داده در مراسم ۱۶ آذر و روز دانشجو بود. قرار شد که هیأت از شاکیان بخواهد عکس مطالب را برای ما ارسال کنند تا در این باره هم اعلام نظر صورت گیرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =