۲۸ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۳۷
کد خبرنگار: 1188
کد خبر: 83359065
۰ نفر
محدودیت مصرف مواد دخانی رعایت حقوق شهروندی است

خمین - ایرنا - فرماندار خمین گفت: ایجاد محدودیت های قانونی در اماکن عمومی برای مصرف مواد دخانی از مصادیق رعایت حقوق شهروندی است.

به گزارش ایرنا، «احمد طهرانی» روز سه شنبه در نشست کارگروه سلامت و امنیت غذایی خمین، افزود: مراکز عرضه نباید به نوجوانان مواد دخانی عرضه کنند و با نمایش قلیان نیز در معابر پر رفت و آمد برخورد جدی می‌شود.

وی ادامه داد: آگاه سازی جامعه از خطرات مصرف مواد دخانی نظیر سیگار و قلیان به وسیله نصب پیام‌های هشدار دهنده در سطح شهر در کاهش مصرف این مواد تأثیرگذار است.

فرماندار خمین در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تعطیل شدن تنها استخر این شهرستان گفت: ساخت استخر متناسب با استاندارد، مطالبه مردم این شهرستان است.

طهرانی افزود: تنها استخر خمین به دلیلی تعمیرات در فصل تابستان که زمان بیشترین استفاده از این فضا است تعطیل شده و اقدامات نوسازی این استخر کند است.

وی تاکید کرد: ساخت استخر سرپوشیده و مناسب برای آب درمانی درخمین پیگیری می‌شود و تکمیل استخر ورزشگاه کارگران و مجتمع آفتاب می‌تواند پاسخی برای مطالبات مردم باشد.

سرپرست دانشکده علوم پزشکی خمین نیز در این کارگروه گفت: ۲۵ تا ۳۰ خرداد به عنوان هفته ملی مبارزه با دخانیات نامگذاری شده و شعار امسال بهداشت جهانی برای هفته بدون دخانیات «اجازه ندهید دخانیان نفس شما را بگیرد» است.

دکتر «جواد جواهری» ادامه داد: در این هفته برنامه‌های مختلف فرهنگی و اجتماعی با هدف آگاه سازی جامعه از خطرات مواد دخانی برگزار می‌شود.

وی در بخش دیگری از سخنانش نصب علائم هشدار دهنده در رودخانه‌ها و سدهای خاکی شهرستان خمین را ضروری عنوان کرد.

جواهری اظهار داشت: حضور مردم در این سدها برای شنا بدون حضور غریق نجات می‌تواند حادثه آفرین باشد.

خمین در جنوب استان مرکزی با ۱۰۵ هزار نفر جمعیت است.

از ابتدای سال جاری تاکنون هشت نفر در منابع آبی و سدهای استان مرکزی غرق شده‌اند.

/ ‏۶۰۱۳/‏۹۹۳۰