۲۸ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۵۳
کد خبرنگار: 1239
کد خبر: 83359056
۱ نفر
رئیس بنیاد مسکن کشور از روستاهای سیل زده شادگان بازدید کرد

آبادان - ایرنا - علیرضا تابش رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با حضور در روستاهای سیل زده شادگان آخرین وضعیت بازسازی و امداد رسانی به سیل زدگان را مورد بررسی قرار داد.

به گزارش ایرنا روستاهای سیل زده ابوشلوگ و صراخیه که بیشترین خسارت را در سیل فروردین ماه امسال در شهرستان شادگان دیدند روز سه شنبه مورد بازدید رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور، مسئول بازسازی این بنیاد و هیات همراه قرار گرفت.

تابش در این بازدید در جریان روند احداث و تعمیر خانه های آسیب دیده از سیل اخیر در شهرستان شادگان قرار گرفت.
رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور در این بازدید ضمن گفت و گو با ساکنان روستاهای سیل زده شادگان بر روند تسریع در بازسازی منازل روستاییان و پرداخت خسارت به آنها تاکید کرد.

به گزارش ایرنا مسیر ارتباطی چهار روستای شادگان ش امل روستاهای (رگبه، صراخیه، ابوشلوگ و حدبه خنافره در دستور کار ستاد بازسازی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی قرار گرفت.

طغیان رودخانه های کارون، کرخه و دز ناشی از بارش های سنگین در مناطق بالادست در فروردین ماه امسال موجب وقوع سیلاب در مناطقی از استان خوزستان و تخلیه ده ها روستا شد.

شادگان با حدود ۱۵۰ هزار نفر جمعیت در ۷۰ کیلومتری اهواز مرکز استان خوزستان واقع است.
طغیان رودخانه کارون و هدایت سیلاب ناشی از آن به سمت تالاب شادگان موجب آبگرفتگی تعدادی از روستاهای این شهرستان در جنوب استان خوزستان شد.

بیش از ۲۷۰ روستای خوزستان در سیل امسال به صورت کلی یا جزیی تخلیه شدند.
بیش از ۴۰۰ هزار نفر در خوزستان متاثر از سیلاب شدند.
۷۱۰۴/۶۰۶۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =