استاندار سمنان: تداوم فعالیت صنعت رویکرد اصلی تسهیلات رونق تولید است

سمنان- ایرنا- استاندار سمنان گفت: رویکرد تمام برنامه ریزی ها و تخصیص اعتبارها در بخش تسهیلات رونق تولید جلوگیری از تعطیلی واحدهای صنعتی با هدف تثبیت اشتغال است.

علیرضا آشناگر روز سه شنبه در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان سمنان در سالن مدیریت بحران استانداری افزود: سال ۹۸ بازدیدهای میدانی مسئولان استان سمنان از واحدهای صنعتی و بنگاه‌های اقتصادی برای رفع مشکلات اقتصادی و تحقق شعار سال افزایش یافته است.

وی اضافه کرد: در اجرای طرح‌های ارائه تسهیلات به بنگاه‌های اقتصادی باید تعهد اشتغال مدنظر قرار گیرد و هدف از تخصیص اعتبارها جلوگیری از تعطیلی واحدهای صنعتی و تثبیت و افزایش اشتغال است. در این نشست مشکلات بانکی، مالیاتی و تأمین اجتماعی چهار واحد تولیدی استان سمنان بررسی شد.

استاندار سمنان ادامه داد: توسعه پایدار و رفع مشکلات واحدهای صنعتی مهم‌ترین مأموریت دولت در سال جاری است و با هم افزایی دستگاه‌های اجرایی این مهم به خوبی در استان پیگیری و انجام می‌شود.

میامی جزو ۳۱ شهرستان محروم کشور است

استاندار سمنان با بیان اینکه رفع مشکلات شهرستان‌های محروم استان از جمله میامی به منظور توسعه اقتصادی و رونق تولید مورد توجه مسئولان باشد، افزود: میامی به عنوان یکی از ۳۱ شهرستان محروم کشور در سال ۹۷ معرفی شد که باید با برنامه ریزی اصولی مورد توجه مسئولان قرار گیرد.

وی خاطر نشان کرد: باید مسئولان پشتیبانی و حمایت‌های لازم را از میامی برای رونق اقتصادی انجام دهند و بخشی از تسهیلات در بخش‌های مختلف برای توسعه به این شهرستان مصوب شود.

در استان سمنان ۲ هزار و ۲۰ واحد صنعتی وجود دارد و سهم اشتغال سمنان در بخش صنعت و معدن بیش از ۳۸ درصد و سهم تولید ناخالص این بخش در استان حدود ۲۲ درصد است.

۷۳۳۹/۶۱۰۳

اخبار مرتبط