۲۸ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۳۹
کد خبرنگار: 909
کد خبر: 83359044
۰ نفر
پایان هفته اصفهان با گرد و غبار همراه است

اصفهان - ایرنا - پیش بینی های اداره کل هواشناسی اصفهان، نشان می دهد که هوای استان در پایان این هفته همراه با باد و گرد و خاک خواهد بود.

اداره کل هواشناسی استان اصفهان در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: به سبب افزایش سرعت وزش باد در جهت‌های شرقی و شمال شرقی از اواخر روز سه شنبه ۲۸ خرداد شرایط برای فعال شدن کانون‌های گرد و خاک داخلی مهیا است.

بر این اساس، پیش‌بینی می‌شود روزهای چهارشنبه تا پایان هفته جاری، پدیده باد و گرد و خاک در مناطق شمال و شرق استان باعث کاهش دید و کیفیت هوا شود. شدت این پدیده روزهای پنجشنبه و جمعه در مناطق شرق و شمال خواهد بود و احتمال وقوع این پدیده در بخش‌های مرکزی و سایر نقاط استان نیز وجود دارد.

کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی اصفهان روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: امروز و فردا شرایط جوی در استان پایدار است و مقداری گرد و خاک برای مناطق شمال شرق و شرقی استان پیش بینی می‌شود.

فاطمه زهرا سیدان با بیان اینکه میزان گرد و خاک از روز پنجشنبه افزایش می‌یابد، افزود: برای اینکه مشخص شود این گرد و خاک چه میزان خواهد بود، نمی‌توان اکنون پیش بینی دقیقی کرد و باید منتظر اطلاعات جدیدتر درباره وضعیت کانون‌های گرد و خاک سمنان و شرق اصفهان بود.

وی احتمال شدت گرد و خاک را بیشتر برای اردستان، نطنز، نائین و ورزنه عنوان و تصریح کرد: تغییر دمای چندانی در ۲ روز آینده نداریم اما از روز پنجشنبه افزایش دما خواهیم داشت.

سیدان، گرم‌ترین نقطه استان اصفهان را خور با ۴۲ و خنک‌ترین را بویین میاندشت با هفت درجه سانتی گراد اعلام و خاطرنشان کرد: بیشینه دمای اصفهان نیز ۳۶ و کمینه ۲۳ درجه سانتی گراد است.

هوای کلانشهر اصفهان برای روز چهارشنبه، صاف تا قسمتی ابری گاهی وزش باد به نسبت شدید و برای روز پنجشنبه، صاف تا قسمتی ابری گاهی وزش باد به نسبت شدید و احتمال گردوخاک پیش بینی می‌شود.

از نیمه شب جمعه تا یکشنبه ۲۶ خرداد، بخش‌های مرکزی، شمال و شرق اصفهان دچار کاهش کیفیت هوا شد و شاخص کیفی هوا به وضعیت خطرناک و ناسالم رسید. مسئولان مربوطه و کارشناسان، منبع این آلایندگی را کانون‌های گرد و خاک در استان‌های همجوار از جمله در سمنان و یزد و برخی کانون‌های داخل استانی اعلام کردند.

۳۰۱۱/‏۶۰۲۶/‏

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =