۲۸ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۴۹
کد خبرنگار: 856
کد خبر: 83359032
۰ نفر
یارانه دستمزد به واحدهای اقتصادی لرستان پرداخت می شود

خرم آباد - ایرنا - مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: طرح پرداخت یارانه دستمزد برای واحدهای اقتصادی که علاوه بر حفظ اشتغال موجود نیروهای جدید را بکار بگیرند اجرایی می شود.

به گزارش ایرنا، علی آشتاب روز سه شنبه در جمع خبرنگاران افزود: اجرای این طرح سبب کاهش نرخ بیکاری در استان می شود.

وی اظهار داشت: در این راستا هر بنگاه‌ها اقتصادی که با حفظ اشتغال موجود اقدام به جذب نیروی کار جدید کنند وزارت تعاون به مدت یک سال معادل یک سوم حداقل دستمزد را پرداخت می‌کند.

وی بیان کرد: پرداخت یارانه دستمزد کمک شایانی به کاهش قیمت تمام شده محصول در بنگاه‌های اقتصادی می‌کند و فرصتی است تاکمبود نیروی انسانی را در بنگاه‌های اقتصادی جبران و زمینه ایجاد اشتغال برای افراد را فراهم کرد.

آشتاب با اشاره به کمک این اداره کل به واحدهای اقتصادی استان در سالجاری گفت: کارفرمایان بنگاه‌های فعال اقتصادی و تعاونی های دارای کد کارگاهی تامین اجتماعی در صورت بکارگیری فارغ التحصیلان دانشگاهی از پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی سهم کارفرما به مدت یکسال معاف می‌شوند.

وی اضافه کرد: از همه فعالان اقتصادی بخش‌های مختلف درخواست داریم نیاز نیروی انسانی خود را شناسایی و به ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان اعلام کنند تا با همکاری مراکز کاریابی نسبت به تأمین نیرو اقدام شود.

اکنون تعداد تعاونی‌های فعال در لرستان به ۲ هزار و ۸۰۵ واحد رسیده و ۲۶ هزار و ۵۰۳ نفر در این بخش مشغول به کار هستند.

۷۲۶۹/‏۶۰۶۰/‏۷۲۷۴

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =