۲۸ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۳۲
کد خبرنگار: 1828
کد خبر: 83359013
۰ نفر
افزون بر یک تن مرغ تاریخ مصرف گذشته در جیرفت کشف شد

جیرفت - ایرنا - دادستان عمومی و انقلاب شهرستان جیرفت از کشف یک هزار و ۳۱۱ کیلوگرم مرغ منجمد تاریخ مصرف گذشته در این شهرستان خبر داد و گفت: این مقدار مرغ تاریخ مصرف گذشته از یک سردخانه نگهداری مواد پروتئینی کشف شده است.

حسین سلامی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مرغ های فاسد با هماهنگی اداره دامپزشکی شهرستان جیرفت به روش بهداشتی معدوم شد.

وی ادامه داد: افراد متخلف در این پرونده به دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان جیرفت معرفی و تفهیم اتهام شدند و قرار مناسب کیفری برای آنها صادر شده است.

دادستان جیرفت ضمن هشدار جدی به مراکز عرضه مواد غذایی غیربهداشتی، اظهار داشت: سلامت سبد غذایی مردم از اهمیت خاص و ویژه ای برخوردار است.

وی گفت: مراکز عرضه مواد غذایی در صورت رعایت نکردن مسائل بهداشتی، با نظر کارشناسان شبکه بهداشت، دامپزشکی و تشخیص قاضی پلمب می شود.

سلامی همچنین به کشف یک هزار و ۷۳۳ کیلوگرم گوشت قرمز منجمد وارداتی تاریخ مصرف گذشته طی یک ماه گذشته در جیرفت اشاره کرد و گفت: طرح ارتقای امنیت غذایی به طور مستمر با هدف ایجاد امنیت غذایی و خوراکی همراه با رصد مستمر و بازدیدهای سرزده قضات و هیات مربوطه راه اندازی شده است.

رئیس اداره دامپزشکی جیرفت نیز گفت: ضبط و معدوم سازی گوشت مرغ منجمد تاریخ مصرف گذشته توسط کارشناسان این اداره انجام شد.

رحمان مقبلی با بیان اینکه سلامت دام و فرآرده های خام دامی به صورت مستقیم با سلامت غذایی مردم جامعه در ارتباط است، افزود: بازرسان بهداشتی واحد نظارت بر بهداشت عمومی اداره دامپزشکی جیرفت در حد توان و ظرفیت برای تضمین سلامت غذایی مردم تلاش می کنند.

وی اظهار داشت: خدشه به سلامت فرآورده های خام دامی که به مصرف مردم می رسد عبور از خط قرمز دامپزشکی است لذا بازرسان این اداره کل با تمهیدات علمی و قانونی با هرگونه تخلف مقابله می کنند.

رئیس اداره دامپزشکی جیرفت گفت: مردم برای جلوگیری از انواع بیماری ها و رعایت بهداشت، فرآورده خام دامی مورد نیاز خود را از مراکز مجاز تحت نظارت دامپزشکی تهیه کنند و در هنگام خرید به تاریخ تولید و انقضای محصول دقت نظر داشته باشند.

شهرستان جیرفت با ۳۰۸ هزار نفر جمعیت در فاصله ۲۳۰ کیلومتری جنوب کرمان واقع شده است.

۷۴۵۰/۷۴۲۹ / ‬۳۰۲۹

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =