پاسداری از حریم ولایت و حفظ یکپارچگی ملی وظیفه همگانی است

اراک - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: پاسداری از حریم ولایت، حفظ وحدت و یکپارچگی ملی و صیانت از آرمان های امام راحل وظیفه همگانی است.

به گزارش ایرنا، آیت الله «قربانعلی دری نجف آبادی» روز سه شنبه در نشست هم اندیشی برگزاری اجلاسیه شهدای دانش آموز و فرهنگی کنگره ۶ هزار و ۲۰۰ شهید استان مرکزی و نقش امام راحل در جنگ تحمیلی، افزود: هدایت‌های حکیمانه مقام معظم رهبری، ایران اسلامی را به یک قدرت جهانی تبدیل کرده است و این جایگاه باید تحت هر شرایطی حراست شود.

وی ادامه داد: ولایت فقیه خاری در چشم دشمنان نظام اسلامی است و باید قدر این سرمایه ارزشی و مهم را دانسته و به بهترین شکل از آن حمایت شود.

امام جمعه اراک اظهار داشت: ولایت فقیه و وحدت ملی از شاخص‌های اصلی در اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند و دشمنان نظام برای تضعیف ایران اسلامی این مؤلفه ها را نشانه گرفته‌اند، بنابراین صیانت از جایگاه ولایت و وحدت ملی باید سرلوحه امور آحاد ملت قرار گیرد.

آیت الله دری نجف آبادی اظهار داشت: مقام معظم رهبری پرچمدار انقلاب اسلامی است و بر اساس قانون در مسائل بین المللی باید نظر قطعی معظم له اعمال شود، بنابراین ملت ایران باید در مناسبات بین المللی با یک زبان و نظر واحد که برخاسته از نظرات ولی فقیه است با جهان سخن بگویند.

وی گفت: تشریح و تبیین سیره شهدای دانش آموز در مدارس می‌تواند آینده نظام اسلامی را در مقابل توطئه‌های دشمنان بیمه کند که مسئولان آموزشی کشور و استان مرکزی باید در این راستا برنامه‌های مدون تدوین کنند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی اضافه کرد: شهدای دانش آموز نماد پیروی از ولایت و عشق به آرمان‌های انقلاب اسلامی هستند چرا که با وجود سن کم در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل شرکت کردند و نامشان در دفتر پرافتخار انقلاب اسلامی ثبت شد.

آیت الله دری نجف آبادی اضافه کرد: آموزه‌های معنوی و تقوای الهی برگرفته از سیره شهدای دانش آموز در مدارس است که باید به عنوان رویکردی هدفمند و کاربردی مورد توجه قرار گیرد.

وی گفت: برای رسیدن به جامعه‌ای با نشاط و توسعه یافته باید بر تربیت هدفمند نیروهای انسانی تکیه کرد و در نظام آموزشی تقوا، اخلاق و روحیه ایثار و شهادت را به موازات علم آموزی دیده شود.

امام جمعه اراک ادامه داد: آموزش و پرورش و نظام تعلیم و تربیت باید راه شهدا را سرلوحه کار خود قرار دهند، چرا که سعادت اخروی در تبعیت و پیروی از آرمان‌های شهدا، راه امام شهدا و در سایه پربرکت نظام مبتنی بر ولایت فقیه است.

آیت الله دری بیان کرد: فرهنگ ایثار و شهادت در مدارس کشور با هدف نهادینه کردن این فرهنگ ارزشمند در بین دانش آموزان و آشنایی آنان با زندگینامه و رشادت‌های شهدا در قالب فعا لیت های فرهنگی - اقدام پژوهی پاسخ می دهد.

وی بیان کرد: با توجه برگزاری یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در سال جاری مسئولان اداره کل آموزش و پرورش باید توجه داشته باشند که مدارس و بدنه آموزشی استان به فضای بازی‌های سیاسی تبدیل نشود.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی اضافه کرد: شرایط اقتصادی ویژه ای بر جامعه حاکم است ومسئولان باید با صرفه جویی، حذف هزینه‌های غیر ضروری از قبیل پرداخت حقوق‌های بالا نسبت شرایط اقتصادی را مدیریت کرده تا بتوان از این شرایط با سربلندی عبور کرد.

آیت الله دری نجف آبادی در خصوص تحول نظام آموزش و پرورش نیز گفت: کیفیت تولید علم در نظام آموزشی کشور به خصوص آموزش و پرورش نیازمند بهبود است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی نیز گفت: این استان ۹۵۰ شهید دانش آموز و ۱۸۳ شهید فرهنگی تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

«شهریار فولادوند» افزود: اجلاسیه دانش آموزی یکی از زیر مجموعه‌های کنگره ۶ هزار و ۲۰۰ شهید استان مرکزی و نقش امام راحل در جنگ تحمیلی این استان است که ششم تیرماه جاری در اراک برگزار می‌شود.

وی، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در مدارس و قدردانی از مقام شامخ شهدای دانش آموز و فرهنگی و تجلیل از خانواده‌های این عزیزان مهمترین اهداف برگزاری این اجلاسیه است.

استان مرکزی ۶ هزار و ۲۰۰ شهید والامقام را تقدیم انقلاب اسلامی کرده که از این تعداد یک هزار و ۲۰۰ شهید دانش آموز و فرهنگی هستند.

۳۰۱۷/ ۶۰۱۳/‏