۲۸ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۴۰
کد خبرنگار: 1416
کد خبر: 83359000
۰ نفر
۸۰۰  هکتار از اراضی ملی خلخال به طرح های سرمایه گذاری تخصیص یافت

اردبیل _ ایرنا _ رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری خلخال گفت: امسال ۸۰۰ هکتار از اراضی ملی این شهرستان در اختیار سرمایه گذاران طرح های اقتصادی و اشتغال زای منطقه قرار می گیرد.

صادق پور محمد روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این طرح در دستیابی به اهداف سیاست‌های اقتصاد مقاومتی دولت و حمایت از سرمایه گذاران طرح‌های اقتصادی اشتغال زا اجرا می‌شود.

او گفت: اداره منابع طبیعی و آبخیزداری خلخال پیش از این نیز اراضی ملی مستعد مورد نیاز برای اجرای طرح‌های تولیدی و صنعتی را به سهولت در اختیار متقاضیان طرح‌های سرمایه گذاری اقتصادی قرار داده است.

پور محمد افزود: بیش از ۵۰۰ هکتار از اراضی شناسایی شده برای واگذاری به سرمایه گذاران طرح‌های اقتصادی این شهرستان قابلیت دسترسی راحت به منابع انرژی همچون آب، برق و گاز طبیعی را داشته و این اداره علاوه بر سهولت در واگذاری اراضی ملی به مجریان طرح‌های اقتصادی در مکاتبات مربوط به استعلامات اداری نیز با بکارگیری سیستم اداری خود مجریان طرح‌ها را کمک می‌کند.

او واگذاری اراضی ملی مورد نیاز برای اجرای طرح گردشگری پل معلق در منطقه ازناو و همچنین همکاری لازم در زمینه واگذاری زمین از اراضی ملی به اجرای طرح تله سیژ و گردشگری منطقه اندبیل به سرمایه گذاران این طرح‌ها را نمونه‌ای از همکاری اداره منابع طبیعی و آبخیزداری این شهرستان با سرمایه گذاران طرح‌های اقتصادی و گردشگری منطقه ذکر کرد.

او همچنین به واگذاری ۲ هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی ملی به کشاورزان این شهرستان پس از اجرای طرح رفع تداخل و کاداس در استان اردبیل اشاره کرد و گفت: با اجرای این طرح در حال حاضر علاوه بر حل اختلاف بین زارعان و منابع طبیعی زمینه برای افزایش و توسعه فعالیت‌های کشاورزی منطقه فراهم شده است.

خلخال در جنوب اردبیل قرار دارد.

۷۱۱۹/‏۶۰۱۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =