۲۸ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۴۹
کد خبرنگار: 1459
کد خبر: 83358959
۰ نفر
زندانیان گیلان تحت پوشش بیمه سلامت قرار می گیرند

رشت - ایرنا - مدیرکل بیمه سلامت گیلان گفت: زندانیان استان تحت پوشش بیمه سلامت قرار می گیرند.

علی اکبری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: زندانیان معرفی شده از سوی سازمان زندان ها در گیلان در صورت نداشتن دفترچه بیمه می توانند خود و خانواده شان را تحت پوشش بیمه سلامت قرار داده و از خدمات درمانی این دفترچه برخوردار شوند.

وی افزود: تمامی زندانیان گیلان در راستای عدالت اجتماعی در صورت نداشتن دفترچه بیمه دیگر، از ماه جاری تحت پوشش بیمه سلامت استان قرار می گیرند و از خدمات نظام بیمه بستری در مراکز و بیمارستان های دانشگاهی بهره مند می شوند.

مدیرکل بیمه سلامت گیلان در ادامه با اشاره به برخورداری مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) از دفترچه بیمه سلامت خاطر نشان کرد: بر اساس برنامه کشوری مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) این استان بایستی تحت پوشش بیمه سلامت قرار گیرند.

وی بیان داشت: از ۲۶ هزار نفر افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) در گیلان، در زمان حاضر، هشت هزار و ۲۰۰ نفر دفترچه بیمه سلامت دریافت کرده اند و بقیه بایستی هر چه سریعتر با مراجعه به دفاترپیشخوان دولت در استان برای دریافت دفترچه بیمه سلامت اقدام کنند، ضمن اینکه مهلت استفاده از دفترچه های قبلی تا پایان ماه جاری است.

مدیرکل بیمه سلامت گیلان با اشاره به این مطلب که افراد مجهول الهویه در استان نیز تحت پوشش بیمه سلامت قرار می گیرند، خاطر نشان کرد: تحت پوشش قرار دادن افراد مجهول الهویه در راستای انعقاد تفاهمنامه سازمان بیمه سلامت با سازمان بهزیستی کشور انجام می گیرد.

وی در بخش دیگری از گفت و گو با اشاره به فعالیت سامانه ۱۶۶۶ بیمه سلامت برای پاسخگویی رایگان به بیمه شدگان اضافه کرد: این سامانه به عنوان پل ارتباطی بین مردم و مسئولان به منظور رفع مشکلات آنها از سوی سازمان بیمه سلامت کشور فعالست، مردم گیلان نیز می توانند با این سامانه به صورت رایگان تماس گرفته و سئوالات خود را در مواردی از جمله نحوه دریافت خدمات مطرح و پاسخ دریافت کنند.

در زمان حاضر، حدود یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر در گیلان تحت پوشش بیمه سلامت استان هستند.

۷۲۸۶ /‏۶۰۳۰

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =