آسیبهای اجتماعی نوپدید جامعه نیازمند فراگیری روش های نوین مقابله است

کرمانشاه- ایرنا- مدیر انجمن مددکاری اجتماعی کرمانشاه با اشاره به برگزاری کارگاه های آموزشی برای مددکاران استان گفت: روز به روز آسیب های اجتماعی در جامعه به شکل جدید و نوپدیدی بروز می کند طبیعی است روش مقابله با آنها نیز نیازمند به کارگیری روشهای نوین مددکاری اجتماعی است.

ماندانا جواهری روز سه شنبه در حاشیه برگزاری کارگاه توانمندسازی مددکاران اجتماعی سازمان ها و دفاتر تسهیل گر اجتماعی که در کلینیک اجتماعی همراز علوم پزشکی استان کرمانشاه برگزار شد، به ایرنا افزود: انجمن مددکاری اجتماعی ایران یک نهاد بین المللی ۶۰ ساله است که در همه استان ها نمایندگی دارد و انجمن مددکار اجتماعی شعبه کرمانشاه یکی از بهترین کلینیک های اجتماعی در سطح کشور است.

وی اعضای انجمن مددکاری اجتماعی استان کرمانشاه را ۳۵۰ نفر با مدرک تخصصی دانشگاهی عنوان کرد و اظهارداشت: در استان حدود هزار و ۲۰۰ مددکار حرفه ای و با تخصص فعالیت می کنند.

او در ادامه هدف از برگزاری کارگاه های آموزشی برای مددکاران استان را آشنایی آنها با متد علمی روز برای مقابله با آسیب های اجتماعی نوپدید مانند فضای مجازی که طلاق عاطفی روانی در جامعه به وجود آورده توسط اساتید مجرب کشور دانست و گفت: در استان ۱۰ کارگاه تخصصی مقابله با آسیب های اجتماعی برای آموزش و توانمندسازی مددکاران برگزار شود.

جواهری با اشاره به اینکه این کارگاه توسط معاونت سیاسی و مدیرکل دفتر امور بانوان استانداری حمایت می شود که قابل تقدیر است بیان داشت: هریک از این کارگاه ها تحت عنوان یک آسیب اجتماعی مانند خشونت و تاب آوری و یا طلاق غیره در راستای توانمند سازی مددکاران اجتماعی نهادها و سازمان ها استان برگزار می شود و انتظار داریم در پایان این کارگاه ها ۴۵۰ مددکار با آموزش های نوین مقابله با آسیب های اجتماعی آموزش ببینند.

وی در ادامه گفت: مددکار اجتماعی، توسعه و تغییر اجتماعی، انسجام اجتماعی و توانمندسازی و آزادسازی افراد را تسهیل می کند و آموزش اصول عدالت اجتماعی، حقوق بشر، مسئولیت جمعی و احترام به تفاوت ها از جمله پایه و اساس کار مددکار اجتماعی است.

مدیر انجمن مددکاری اجتماعی کرمانشاه در پایان بیان داشت: مددکار اجتماعی با تکیه بر علوم اجتماعی، علوم انسانی و دانش بومی افراد، ساختارها را برای مقابله با چالش های زندگی و ارتقاء رفاه و بهزیستی افراد درگیر می کند.

استان کرمانشاه ۲ میلیون نفر جمعیت دارد و از نظر نرخ بیکاری رتبه اول کشوری را داراست که منجر به شکننده بودن این استان در مقابل آسیب های مانند اعتیاد، طلاق، خودکشی و غیره شده است.

۳۲۰۹/۸۰۶۶

اخبار مرتبط