۲۸ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۰۵
کد خبرنگار: 1187
کد خبر: 83358935
۰ نفر
تکاب در شبانه روز گذشته خنک ترین شهر آذربایجان غربی بود

مهاباد- ایرنا- رییس اداره هواشناسی تکاب گفت: این شهرستان با ثبت دمای ۱۰ درجه سانتی گراد بالای صفر خنک ترین شهر آذربایجان غربی در ۲۴ ساعت گذشته بود و سه شبانه روز متوالی در هفته جاری این عنوان را به خود اختصاص داد.

رسول جبرییلی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: حداکثر دمای تکاب در ۲۴ ساعت گذشته نیز ۳۰ درجه سانتی گراد بالای صفر بود که پس از تکاب، شهرهای چالدران با ۱۱ درجه و ارومیه با ۱۲ درجه بالای صفر شب خنکی را پشت سر گذاشتند.
وی بیان کرد: همچنین شهرستان پلدشت با ثبت دمای ۳۵ درجه سانتی گراد بالای صفر گرم‌ترین شهر آذربایجان غربی در شبانه روز گذشته بود.
وی اظهار داشت: تکاب در ۲ ماه گذشته در چهار شبانه روز با ثبت دمای زیر صفر درجه، سردترین شهر آذربایجان غربی بود و در این مدت نیز ۲ شبانه روز عنوان سردترین شهر کشور را به خود اختصاص داد.
وی افزود: دمای هوای تکاب نسبت به ۲ هفته قبل ۶ درجه افزایش یافته اما همچنان در اغلب روزها بیشترین دمای کمینه را داشته و خنک‌ترین شهر آذربایجان غربی بوده است.
جبرییلی با بیان اینکه با وجود خنک بودن هوای تکاب نسبت به سایر شهرها، دمای هوای این شهرستان در شبانه روز گذشته نسبت به ۲۴ ساعت قبل از آن ۲ درجه افزایش یافته است، گفت: در سه روز آینده وضعیت جوی تکاب صاف تا کمی ابری و همراه با وزش باد خواهد بود و دمای هوای این شهرستان تا پایان هفته جاری تا سه درجه کاهش و به ۲۶ درجه سانتی گراد بالای صفر خواهد رسید.
به گزارش ایرنا تکاب در منطقه‌ای سردسیر و کوهستانی در جنوب آذربایجان غربی واقع شده و زمستان‌هایی سخت، طاقت فرسا و طولانی دارد و هم اینک نیز برخی از ارتفاعات دور دست این شهرستان با گذشت بیش از ۲ ماه از فصل بهار برفی است.
۷۵۱۴/‏۶۱۸۵/‏۷۱۲۹

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =