مشاور نخست وزیر پاکستان: نمی توانیم روابط با ایران را نادیده بگیریم

اسلام آباد - ایرنا - مشاور نخست وزیر پاکستان در امور بازرگانی و صنعت تاکید کرد: افتخار می کنیم که جمهوری اسلامی ایران همسایه ما است و ما هرگز روابط نزدیک و همکاری ها با همسایه خود را نادیده نخواهیم گرفت.

«عبدالرزاق داود» روز سه شنبه پس از دیدار با اعضای هیأت گروه دوستی پارلمانی ایران و پاکستان در اسلام آباد در گفت وگو با خبرنگار ایرنا ضمن اعلام سفر آتی وزیر صنعت و تجارت ایران به اسلام آباد، افزود: قرار است تمام جنبه‌های تجارت و راه‌های گسترش همکاری‌های فی مابین میان دو کشور در این سفر مورد بحث و بررسی قرار بگیرد.

وی اظهار داشت: پاکستان از مسائل پیش روی ایران و مشکلات اقتصادی این کشور بی خبر نیست با این حال ما امیدواریم دو کشور با حُسن نیت رو به جلو حرکت کرده و با همکاری یکدیگر بر مشکلات غلبه کنند.

این مقام پاکستانی با تاکید بر ضرورت توسعه مناسبات بازرگانی و تجاری با ایران، گفت: هیچ کشوری در جهان نمی‌تواند نسبت به همسایگانش بی تفاوت باشد و پاکستان نیز به هیچ وجه روابط با کشور دوست و همسایه ایران را نادیده نمی‌گیرد.

وی اظهار داشت: در نشست آتی که قرار است با وزیر صنعت و تجارت ایران داشته باشیم چگونگی افزایش تجارت میان دو کشور دستور کار اصلی این دیدار خواهد بود.

عبدالرزاق داود گفت: با توجه به علاقه مشترک ایران وپاکستان برای توسعه تجارت، دو کشور تلاش می‌کنند که اجرای موافقتنامه فعلی تجارت ترجیحی به صورت فعال‌تر انجام شود.

رئیس هیأت گروه دوستی پارلمانی ایران و پاکستان نیز به خبرنگار ایرنا گفت: مباحث مربوط به سفر اخیر نخست وزیر پاکستان به تهران در این جلسه مورد بررسی قرار گرفت.

«امیرآبادی فراهانی» از سفر رضا رحمانی وزیر صنعت و تجارت ایران به پاکستان در تیرماه امسال خبر داد و افزود: به زودی نشستی با وزیر صنعت در مجلس خواهیم داشت و نکات مورد نظر برای کمک به تعمیق مناسبات تجاری ایران و پاکستان در آن مطرح خواهد شد.

وی اظهار داشت: بازارچه‌های مشترک مرزی، شهرکت های صنعتی، افتتاح گذرگاه‌های جدید مرزی و مسائل بانکی نیز با مشاور نخست وزیر پاکستان مورد رایزنی قرار گرفت و این موضوعات با مسئولان مربوطی در کشورمان نیز مطرح خواهد شد.

اعضای گروه دوستی پارلمانی ایران و پاکستان روز یکشنبه برای گفت وگو با مقامات پارلمانی و دولتی پاکستان وارد اسلام آباد شد و علاوه بر مشاور بازرگانی نخست وزیر پاکستان با «اسد قیصر» رئیس مجلس و اعضای گروه دوستی در پارلمان این کشور دیدار کردند.

هیأت پارلمانی ایران قرار است امروز با «صادق سنجرانی» رئیس مجلس سنای پاکستان دیدار کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =