کاربردی کردن رشته های دانشگاهی مورد توجه وزارت علوم باشد

قم – ایرنا – آیت الله جعفر سبحانی از مراجع تقلید با بیان اینکه باید پذیرش دانشجو در دانشگاه ها بر اساس نیاز کشور انجام شود گفت: کاربردی کردن رشته های دانشگاهی به منظور جلوگیری از بیکاری دانش آموختگان مورد تاکید قرار گیرد.

وی روز سه شنبه در دیدار وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه، در شرایط حساس کنونی، باوجود مشکلات داخلی و خارجی پذیرش مسئولیت وزارت علوم بسیار سنگین است افزود: دانشجویان امانت‌های الهی هستند که باید از آنها به خوبی مراقبت شده و بر اساس فرهنگ اسلامی تربیت شوند و این در حالی است که در برخی موارد مشاهده شده تا عقاید دانشجویان در فضای دانشگاهی تضعیف شده است.

وی با تاکید بر اینکه آئین نامه حجاب و موازین شرعی در دانشگاه‌ها مورد توجه جدی قرار گیرد گفت: وضعیت حجاب در سال‌های اخیر در کشور رو به افول قرار گرفته است.

آیت الله سبحانی، اسلامی سازی علو م انسانی را مورد تاکید قرار داد و افزود: بیش از نیمی از دانشجویان کشور در حوزه علوم انسانی مشغول به تحصیل هستند که این علوم باید بر اساس موازین اسلامی باشد و این به معنای بستن درهای کشور نیست.

وی با تاکید بر اینکه رساله‌های دانشجویان در مقطع تحصیلات تکمیلی در راستای حل مشکلات کشور باشد گفت: جذب اساتید مؤمن و متدین در دانشگاه‌ها، کاربردی سازی تحقیقات علمی در دانشگاه‌ها و همچنین توجه به نقد نظریه‌های علمی علوم انسانی غربی در دانشگاه‌ها از موضوع‌هایی است که مورد توجه قرار گیرد.

منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری امروز در سفر به شهر مقدس قم با شماری از مراجع تقلید و علما دیدار و گفت و گو کرد.

۷۴۰۴/ ۱۱۷۵

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =